پرورش تجاری قناری و عوارض آن | قناری کده | پرورش و نگهداری

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در 22 دسامبر 2016

قناری داری تجاری و عوارض آن در ایران

www.Canary98.ir

نور دهی قناری قناری در ایران قناری داری تجاری و عوارض آن قناری عوارض پرورش تجاری قناری سایت قناری جوجه کشی از قناری تولید مثل قناری پرورش ناشیانه قناری پرورش قناری پرورش حرفه ای قناری در ایران پرورش حرفه ای قناری پرورش اصولی قناری

 

درود و عرض ادب به خدمت همه دوستان و سروران گرامی.

مدتیست که با دوستان به مناسبت فصل جوجه کشی درمورد نوردهی و الزام رعایت نوردهی درست به مباحثه پرداخته ایم و نتایج خوبی هم دستگیرمان شده

چندی پیش در یک پست جداگانه روشی را که تقریبا اکثر افراد در اروپا و آمریکای شمالی به کار میبرند به خدمت دوستان ارائه دادم که بسیاری از دوستان به طور خصوصی یا عمومی سوالهایشان را پرسیدند که بنده هم بنا به شرط وظیفه پاسخ گو شدم که امیدوارم مورد استفاده قرار بگیرد و نتیجه خوب هم عاید دوستداران این پرنده زیبا بکند.

حال دلیل اینکه این مقاله را مینویسم چیز دیگریست. اگر دقت به ﻋﻤﻞ بیاوریم متوجه خواهیم شد که پرورش دهندگان حرفه ای قناری دو دسته اند.

۱- کسانی که به خود قناری عشق میورزند. آنها را با تمام وجود دوست دارند و ثانیه های عمر قناری هایشان برایشان مهم است. این دسته حاضر هستند هر کاریﺭا بکنند تا پرنده هایشان به بهترین نحو ممکن رشد و ﺗﻮﻟﻴﺪ ﻣﺜﻞ کنند و از سلامت خوب برخوردار باشند و در نهایت طولانی ترین عمر ممکن را داشته باشند.

۲- کسانی که قناری برایشان فقط سود مادی دارد و صد البته سالم بودن قناری ها برایشان مهم است. چرا که قناری سالم میتواند بیشترین تعداد جوجه (بخوانید سود) را برایش فراهم کند نه قناری مریض. برای این دسته اگر سود مادی وجود نداشته باشد بی شک قناری پروری را کنار میگذارند.

دوستان توجه داشته باشید که نگهداری از تعداد بالای قناری فرق این دو گروه نیست. بلکه در چگونگی نگهداری اختلاف دارند. حال هدف من از بیان این مقدمه چیست؟

دسته اول به دلیل عشقی که به این پرنده دارند، همواره سعی خواهد کرد که شرایط زندگی را برای قناری هایش ﻧﺰدیک ترین حالت به شرایط طبیعی فراهم کند تا قناری هم باروری طبیعی و هم عمری طبیعی داشته باشد. حال اگر بتواند در کنار آن از فروش قناری های مازاد سودی هم ببرد که فبها و اگر هم نتواند (به هر دلیلی) باز هم فبها. چرا این گروه اینگونه فکر میکنند؟ چون عشق به این پرنده را در خود پرورش داده اند و پرنده را نه به خاطر سودش بلکه به خاطر خودش دوست دارند و به آن عشق میورزند. حال بر خلاف دسته اول، دسته دوم برای بالا بردن تعداد جوجه در مقطع زمانی کوتاه، بدون در نظر گرفتن شرایط جسمی و روانی پرنده حاضر به انجام هر کاری هستند. یکی از این کار ها بالا بردن زمان طول روز (نوردهی ) به طور خیلی سریع میباشد که متاسفانه بسیاری از جوانان و تازه کاران که با این افراد در رابطه هستند این روش ﻏﻴﺮ اﻧﺴﺎﻧﻲ را دنبال میکنند و هم علاوه بر هزینه بالا صدمات جبران ناپذیری به قناری هایشان می زنند.
اگر یادتان باشد، در آن مبحث نوردهی عرض کردم که بعد از اتمام دوران لک و استراحت که طول روز ما ۸/۵ ویا ۹ ساعت است، ما برای افزایش طول روز بطور خلاصه ، طبق یک برنامه ساده که “ﻫﻔﺘﻪ اﻱ” یک ربع ساعت است پیش میرویم و ﻃﻮﻝ ﺭﻭﺯﻣﺎﻥ ﺭا به ۱۴ ساعت میرﺳﺎﻧﻴﻢ. مسلما این روش وقت گیر است و زمان برای گروه دوم نقش بزرگی را بازی میکند( در ذهنتان سود دهی را مجسم کنید). چراکه باید حداقل ۳ ماه صبر کند تا قناری هایش ﺁﻣﺎﺩﻩ ﺷﻮﻧﺪ و به بار بنشینند. بنابر این او طول روز را هفته ای یک ساعت یا حداقل ۴۵ دقیقه افزایش میدهد. این به چه معنی است؟ وارد کردن شوک به قناری. اجبار کردن قناری برای آﻣﺎﺩه شدن و ﺑﻬﻢ ﺭﻳﺨﺘﻦ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﺩاﺧﻠﻲ و ﻃﺒﻴﻌﻲ ﭘﺮﻧﺪﻩ. اما سوال اینست که آیا این قناری ها (مخصوصا جوجه هاﻳﻲ ﻛﻪ ﺩﺭﺣﺎﻝ ﺑﺎﻟﻎ ﺷﺪن ﻫﺴﺘﻨﺪ) قادر هستند با این سرعت آماده شوند؟ آیا در طبیعت هم طول روز هفته ای یک ساعت افزایش پیدا میکند؟ جواب هر دو سوال خیر است. قناریی که شوکه زمانی شده باشد تحت هیچ شرایطی آﻣﺎﺩه نمیشود. و برعکس بر اثر استرس فراوان اگر به لک نرود و ضعیف نشود، در همان حالت خواهد ماند. چون طبیعتش به او این را القا میکند که اتفاقاتی غیر عادی در حال شرف است پس بهتر است که انرژی را برای روز مبادا ذخیره کرد. این سیستم نه فقط پرندگان بلکه تمامی جانداران است.

حال این سوال پیش می آید که پس این افراد چه میکنند که میتوانند جوجه بکشند؟ جواب آن بسیار ساده است. استفاده از مکملات اضافی و غیر لازم نه به صورت نرمال و عادی بلکه به صورت بی رویه و اضافی.

همانطور که همه میدانیم دو ویتامینی که نقش آماده سازی را بازی میکنند E و A هستند. این افراد با دادن بیش از حد این ویتامین ها پرندگانشان را سریعا آماده میکنند. بارها دیده شده که قناری های جوان نر مست مست میخوانند، پسشان بر آمده و تمامی علایم آمادگی را دارند و وقتی هم که جفت انداخته میشوند، روزی ده بار جفت میخورند اما دریغ از یک تخم نطفه دار.
خوب دوست گرامی! قناری یی را که حال یا خودتان یا شخص دیگری با استفاده از ویتامین های بی رویه آماده کرده هنوز از لحاظ فیریکی به آن رشد طبیعی نرسیده تا نتواند بدنش اسپرم تولید کند، مثل کودکیست که باتزریق هورمون عضلات قوی و بزرگی را درست کرده باشد. این حالت نیز برای قناری های ماده هم صادق است. ماده های جوان همه علایم آمادگی را دارند اما بدنشان نمیتواند تخم بسازد و یا آماده میشوند،لانه میسازند، و حتی تخم میکنند، یا تخم آخر در شکمشان می پیچد و یا بعد از تخمگزاری ضعیف شده و میمیرند. دلیل آنهم اینست که هنوز ارگانهای داخلی بدن به رشد کامل برای ساخت و تولید تخم نرسیده اند.

مورد دیگر که بسیاری از دوستان یا نمیدانند یا به آن بیتوجهی میکنند اینست که بدن پرنده قادر به دفع مازاد بر مصرف ویتامین E نیست و این ویتامین در کبد و کلیه میماند و این ارگانهای داخلی را خراب میکند و یا باعث بوجود آمدن سرطان ریه و همچنین شل شدن و از کار افتادن ماهیچه ها ( بعضا دیده میشود که قناری بر روی نی بالانس ندارد) در پرنده میگردد. این خود دلیلی برای مریضی قناری شما میشود. قناریی که کبدش از کار افتاده باشد و یا سرطان ریه داشته باشد پف میکند، کم غذا میشود، فضله اش از حالت طبیعی خارج میشود و نهایتا با عذاب میمیرد. حال از آنجاییکه ما دکتر دامپزشک نیستیم برای بهبودی اش انواع و اقسام آنتی بیوتیک ها را میبندیم به نافش. اما غافل از اینکه همین آنتیبیوتیک ها کبد را بیشتر از قبل نابود میکنند. یعنی ما هر کاری بکنیم فقط خرج اضافی کرده ایم و کار از کار گذشته است.

حال همین عوارض را نیزبرای ویتامین A میتوان در نظر گرفت با این تفاوت که صدمه اصلی به جگر پرنده وارد میگردد.

میبیند که این روش چگونه زنجیر وار سلامت قناری های شما به خطر می اندازد. البته که این برای قناری پرور تجارتی مهم نیست. او توانسته در یک فصل ۸- ۱۰ یا ۱۲ جوجه از قناریش بکشد. یعنی سودش را چندین برابر کرده. او حتی نمیداند که میانگین طول عمر قناری هایش چند سال است. وقتی به او میگویی که قناریی در سن هفت سالگی هنوز نطفه دارد و خودش جوجه ها را بزرگ میکند، جوری با تعجب به تو نگاه میکند که گویی اغراق کرده ای و دروغ گفته ای.

دوستی در همین راستای نور دهی پرسید که خوب اگر ما ۳ ماه وقت برای بالا بردن طول روز و چند ماه وقت برای دوران کم نوری و لک بگذاریم پس چگونه در مدت کوتاه باقیمانده جوجه بکشیم؟

جواب بنده: دوست عزیز مگر قرار است شما چند سری جوجه بکشید؟ آیا هدفتان بیشتر از ۲ لانه جوجه از هر جفت است؟ اگر اینطور است که شما نیز به جنبه مادی مسئله نگاه میکنید. دوست خوب اکثر پرندگان در طبیعت حداکثر دو لانه جوجه میدهند و بس. شما برای هر لانه به حدود ۴۵ تا (حداکثر)۶۰ روز وقت احتیاج دارید. و با در نظر گرفتن اینکه سری دوم در اواخر سری اول آغاز میشود. شما نهایتا به چهار ماه وقت برای گرفتن جوجه احتیاج دارید. این بدین معناست که قناری شما بایدحداقل ۸ ماه سال از زندگی اش لذت ببرد، استراحت کند و بخورد و بخوابد که باز هم این به معنای هزینه اضافی برای قناری پرور تجاریست.

دوستان عزیز و همراهان گرامی! خواهش من در اینجا اینست که حیواناتتان را مثل کودکانتان دوست داشته باشید و آنگونه که شایسته شان است مورد محبت قرار دهید. نگذارید که جنبه مادی این “هنر” بر جنبه انسانی آن غالب شود. نگذارید که نام “صنعت قناری پروری” به آن داده شود.

در اینجا از جناب محمد تاجیک بابت کمک در نوشتن این مقاله تشکر میکنم.

ضمن تشکر از دوستان گرامی بابت وقت گذاشتن و خواندن این مقاله، بیصبرانه منتظر نظرات مخالف و موافق دوستان عزیز هستم.

پیروز و مؤید باشید.

کوچک شما
حمید ضیا

قناری کده

برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,

نظر شما دوست عزیز در مورد این مطلب چیست ؟

در قسمت نظرات (پایین صفحه) نظر خودتون رو بنویسید.

اگر انتقاد یا پیشنهاد و نقطه نظری هم دارید خوشحال میشم نظرتون رو بدونم. با تشکر

Article source: http://www.canary98.ir/canary-commercial-capitalism-and-its-complications/

               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش پرورش قارچ صدفی و دکمه ای /اورجینال بسته جامع پرورش زنبورعسل، گوسفند و شترمرغ{جدیدترین ورژن} /اورجینال بسته جامع پرورش زنبورعسل، گوسفند و شترمرغ /اورجینال کامل ترین آموزش پرورش زنبور عسل /اورجینال
     

بهترین و جدید ترین مجموعه پرورش قارچ

صفر تا صد پرورش زنبورعسل، گوسفند و شترمرغ

صفر تا صد پرورش زنبورعسل، گوسفند و شترمرغ

جامع ترین و کامل ترین برنامه های آموزشی در زمینه پرورش زنبور عسل

     
15,600 تومان خرید آموزش پرورش قارچ صدفی و دکمه ای /اورجینال 19,900 تومان خرید بسته جامع پرورش زنبورعسل، گوسفند و شترمرغ{جدیدترین ورژن} /اورجینال 14,900 تومان خرید بسته جامع پرورش زنبورعسل، گوسفند و شترمرغ /اورجینال 14,900 تومان خرید کامل ترین آموزش پرورش زنبور عسل /اورجینال
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش جامع پرورش زنبور عسل /اورجینال کاملترین مجموعه آموزشی پرورش قارچ خوراکی در ایران /اورجینال خرید مجموعه طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا +آموزش تصویری پرورش قزل آلا آموزش پرورش کبک /اورجینال
     

جامع ترین و کامل ترین برنامه های آموزشی در زمینه پرورش زنبور عسل

بهترین و جدید ترین مجموعه پرورش قارچ

خرید مجموعه طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا +آموزش تصویری پرورش قزل آلا

آموزش پرورش کبک /اورجینال

     
13,900 تومان خرید آموزش جامع پرورش زنبور عسل /اورجینال 16,000 تومان خرید کاملترین مجموعه آموزشی پرورش قارچ خوراکی در ایران /اورجینال 10,000 تومان خرید خرید مجموعه طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا +آموزش تصویری پرورش قزل آلا 13,000 تومان خرید آموزش پرورش کبک /اورجینال
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش احداث گلخانه و پرورش خیار اورجینال مجموعه کامل آموزش پرورش شترمرغ +( طرح توجیهی اقتصادی جهت اخذ وام) / اورجینال پرورش زنبورعسل و مسائل مهم زنبورداری (تصویری) / اورجینال اصول نگهداری و پرورش و پروار گوسفند / اورجینال
     

آموزش تکنیک ها و روش های برتر

با هر شرایط مالی و سنی بخصوص جوانان!

جامع ترین و کامل ترین برنامه های آموزشی در زمینه پرورش زنبور عسل می باشند

همراه با مبانی طراحی ساختمان و تاسیسات

     
16,000 تومان خرید آموزش احداث گلخانه و پرورش خیار اورجینال 16,000 تومان خرید مجموعه کامل آموزش پرورش شترمرغ +( طرح توجیهی اقتصادی جهت اخذ وام) / اورجینال 16,000 تومان خرید پرورش زنبورعسل و مسائل مهم زنبورداری (تصویری) / اورجینال 12,800 تومان خرید اصول نگهداری و پرورش و پروار گوسفند / اورجینال
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
مجموعه فیلم آموزشی پرورش بوقلمون به صورت اورجینال بسته آموزشی ( راهنمای پرورش اسب ) صورت تصویری + طرح توجیهی / اورجینال آموزش بدنسازی بوکس+ پرورش اندام به صورت تصویری اورجینال آموزش کلی و اجمالی تولید وپرورش شتر مرغ
     

پرورش بوقلمون یک شغل پرسود همراه با تسهیلات بانکی عالی

با این مجموعه تمام مطالب مربوط به پرورش اسب را یاد بگیرید .

بهترین نوع آموزش از مبتدی تا حرفه ای

آموزش کلی و اجمالی تولید وپرورش شتر مرغ

     
16,000 تومان خرید مجموعه فیلم آموزشی پرورش بوقلمون به صورت اورجینال 9,800 تومان خرید بسته آموزشی ( راهنمای پرورش اسب ) صورت تصویری + طرح توجیهی / اورجینال 12,800 تومان خرید آموزش بدنسازی بوکس+  پرورش اندام به صورت تصویری اورجینال 17,000 تومان خرید آموزش کلی و اجمالی تولید وپرورش شتر مرغ
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال آموزش پرورش شترمرغ{جدیدترین}/اورجینال آموزش پرورش،صید و تکثیر میگو /اورجینال بسته جامع پرورش گوسفند/اورجینال
     

آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال

به کمک این مجموعه با سرمایه اندک به سوددهی باورنکردنی برسید...

آموزش کامل پرورش،صید و تکثیر میگو به زبان فارسی

بسته کامل.استفاده آسان.پاسخ تمامی سوالات ممکن.کاربردی.راهنمای مفید برای پرورش

     
9,000 تومان خرید آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال 15,600 تومان خرید آموزش پرورش شترمرغ{جدیدترین}/اورجینال 8,900 تومان خرید آموزش پرورش،صید و تکثیر میگو /اورجینال 12,000 تومان خرید بسته جامع پرورش گوسفند/اورجینال
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش کامل تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال آموزش پرورش قارچ+هدیه /اورجینال آموزش پرورش قارچ+هدیه /اورجینال آموزش پرورش ماهی قزل آلا اورجینال-616
     

آموزش پرورش اندام و بدنسازی کلیه حرکات و تمرین ها

آموزش قدم به قدم مراحل پرورش قارچ+آموزش پرورش توت فرنگی درون منزل

آموزش قدم به قدم مراحل پرورش قارچ+آموزش پرورش توت فرنگی درون منزل

قزل آلای رنگین کمان جهت ماهیدار کردن آبهای داخلی

     
12,000 تومان خرید آموزش کامل تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال 14,900 تومان خرید آموزش پرورش قارچ+هدیه /اورجینال 14,900 تومان خرید آموزش پرورش قارچ+هدیه /اورجینال 12,500 تومان خرید آموزش پرورش ماهی قزل آلا اورجینال-616
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
مجموعه فیلم آموزشی پرورش و کاشت زعفران / اورجینال راهنمای کاربردی پرورش طیور:مرغ،بوقلمون،کبک و شترمرغ آموزش پرورش ماهی های آکواریومی – اورجینال آموزش پرورش شترمرغ/اورجینال
     

مجموعه کامل نکات پرورشی و مدیریتی کشت زعفران برداشت ، بسته بندی و ...

راهنمای کاربردی پرورش طیور:مرغ،بوقلمون،کبک و شترمرغ

دی وی دی آموزش پرورش ماهی های آکواریومی

به کمک این مجموعه با سرمایه اندک به سوددهی باورنکردنی برسید...

     
14,800 تومان خرید مجموعه فیلم آموزشی پرورش و کاشت زعفران / اورجینال 10,000 تومان خرید راهنمای کاربردی پرورش طیور:مرغ،بوقلمون،کبک و شترمرغ 12,500 تومان خرید آموزش پرورش ماهی های آکواریومی – اورجینال 12,900 تومان خرید  آموزش پرورش شترمرغ/اورجینال
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
پرورش شترمرغ-زنبور عسل و گوسفند اورجینال -420 پرورش قارچ صدفی ودکمه ای /اورجینال-236 خوداشتغالی ازطریق پرورش قارچ صدفی ودکمه ای /اورجینال پرورش ماهی قزل آلا-616
     

جدید ترین و به روز ترین مطالب کاربردی پروش شتر مرغ-گوسفند و زنبور عسل

پکیج کامل آموزش پرورش قارچ های دکمه ای و صدفی

بهترین و جدید ترین مجموعه پرورش قارچ
 

ش.م:1471/23

     
10,000 تومان خرید پرورش شترمرغ-زنبور عسل و گوسفند اورجینال -420 15,500 تومان خرید پرورش قارچ صدفی ودکمه ای /اورجینال-236 12,900 تومان خرید  خوداشتغالی ازطریق پرورش قارچ صدفی ودکمه ای /اورجینال 10,000 تومان خرید پرورش ماهی قزل آلا-616
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش پرورش قارچ / اورجینال آموزش پرورش قارچ آموزش پرورش ماهی قزل آلا-ارجینال-6 آموزش پرورش بوقلمون - اورجینال-241
     

آموزش تولید قارچ های خوراکی (دکمه ای و صدفی و شی تاکه)
ش م : ۱۱-۳۴۵۷۶۲۳

آموزش تولید قارچ های خوراکی اورجینال
شماره مجوز: 188/46991

کیفیت عالی

کیفیت عالی

     
10,000 تومان خرید آموزش پرورش قارچ / اورجینال 8,500 تومان خرید آموزش پرورش قارچ 14,500 تومان خرید آموزش پرورش ماهی قزل آلا-ارجینال-6 15,000 تومان خرید آموزش پرورش بوقلمون - اورجینال-241
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش علم بدنسازی و پرورش اندام آموزش علم بدنسازی و پرورش اندام-اورجینال آموزش پرورش قارچ خوراکی-اورجینال آموزش تصویری پرورش قارچ - کارفرمای شغل خود باشید-اورجینال
     

آموزش جامع و علمی بدنسازی و پرورش اندام توسط استاد محمد صادق خراسانی2DVDاورجینال

قابلیت اجرا بر روی انواع کامپیوتر (ویندوز) و DVD پلیرهای خانگی

این مجموعه آموزشی طی یک دوره آموزشی 4ساعته شما را با مراحل قارچ آشنا میکند.

چرا قارچ؟ 
کشت قارچ دکمه ای
آشنایی با قارچ های خوراکی

     
20,000 تومان خرید آموزش علم بدنسازی و پرورش اندام 2,290 تومان خرید آموزش علم بدنسازی و پرورش اندام-اورجینال 17,700 تومان خرید آموزش پرورش قارچ خوراکی-اورجینال 18,000 تومان خرید آموزش تصویری پرورش قارچ - کارفرمای شغل خود باشید-اورجینال
     
     

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code