مرغ عشق

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در 10 سپتامبر 2017

مرغ عشق3
دست آموز کردن وآموزش صحبت کردن به مرغ عشق

دستی کردن و آموزش مرغ عشق هم مانند اغلب پرندگان است.شما در این امر فقط باید این نکته را در نظر داشته باشید که باید برای پرنده ای که آن را از کودکی از چرخه ی زندگی طبیعیش خارج کرده اید وقت کافی بگذارید و حوصله ی زیادی داشته باشید.به طور کلی هرچه برای پرنده وقت زیاد تری بگذارید بازده بیشتری میگیرید.

در کل مرغ عشق هم پرنده ی نسبتاً باهوشی است.او حتی می تواند صحبت کردن را هم بیاموزد.برای این کار شما می بایست یک جوجه را بعد از اینکه چند روزی از بیرون آمدن آن از تخم گذشته و به طور کلی به استقامت کافی رسید از پدر و مادر جدا کرده و خودتان بزرگ کنید.توجه داشته باشید که پرنده هرچه بیشتر در لانه مانده باشد استقامت بدنی بهتری پیدا کرده است و هرچه شما برای تعداد کمتری جوجه وقت بگذارید راندمان بیشتری را می گیرید.

بعد از اینکه شما جوجه را از پدر و مادر جدا کردید در 3-4 روز اول تا می توانید او را در دست بگیرید و او را با خود آشنا کنید.برای تغذیه هم می توانید دانه های مخصوص آن که با نام دان پلیت در بازار موجود اند تهیه کرده و بعد از اینکه آن را با آب خمیر کردید به جوجه بدهید.جوجه ی مرغ عشق را تا یک هفته اول در قفس نگذارید.

برای آموزش صحبت کردن هم بهترین موقع هنگام غذا دادن به جوجه است.امااین کار مختص زمان غذا خوردن نیست.در ضمن کلمات را یک نفر با یک تُن خاص و لهجه برای مرغ عشق تکرار کند.برای آموزش صحبت کردن به مرغ عشق فقط یک چیز را به خاطر داشته باشید:تکرار،تکرار و باز هم تکرار.که این هم همانطور که گفتم با داشتن حوصله ی زیاد ممکن است.

نوشته شده توسط حامد-ak در 8:31 | لینک ثابت • آرشیو نظرات 85/04/05
مرغ عشق2
تکثیر مرغ عشق


درباره این مطلب ایمیل های زیادی دریافت کردم که نشان از عدم موفقیت در تکثیر داشت.حتی محمد آقا یکی از خوانندگان همیشگی وبلاگ در ایمیلشان بیان کردند که به علت عدم موفقیت در تکثیر هردو مرغ عشقشان را در جنگل رها کرده بودند و حالا خیلی مایل بودند که مطلب تکثیر مرغ عشق را هرچه زودتر در وبلاگ قرار دهم.ما هم اطاعت کردیم.

اما حالا بریم سر اصل مطلب.من در پست قبلی گفتم که در تکثیر این حیوان شرایط مطلوب نگاهداری از اهمیت ویژه ای برخوردارند.اگر شما شرایط ذکر شده را به طور مطلوب انجام داده اید و در تکثیر ناموفق بودید بهتر است که به نکاتی که خدمتتون عرض میکنم توجه کنید.

نکاتی که باید در جوجه کشی مورد توجه قرار گیرند:

1-نگاهداری مطلوب و صحیح این پرنده(همانگونه که در پست قبلی عرض شد و بر اهمیت آن تاکید کردم)

2-اضطراب و استرس پرنده را به حداقل برسانید:اینجا جاداره به تمام صاحبان فضول و وسواسی این پرنده عرض کنم که احتمال موفقیت شما در جوحه گرفتن خیلی کمه یا اگه این امر تحقق پذیرد با راندمان کمتری خواهد بود.شما باید مکان پرنده را در مکانی مطبوع پرنده قرار دهید(همانگونه که در پست اخیر عرض شد) .سرکشی و نگاه کردن به لانه را به حداقل برسانید.اصلاً دست به لانه نزنید و آن را جابه جانکنید.تمرین و پرواز آزادانه پرنده را هم بهتر است تعطیل کنید.

3-قرار دادن لانه:لانه این پرنده اغلب به صورت مکعب مستطیل است که درون آن به اشیاء اظافی از قبیل پنبه و نخ و تٌل و…نیاز ندارد و پرنده مستقیماً روی کف لانه تخم میگذارد.لانه ها به صورت چوبی و پلاستیکی در پرنده فروشی ها عرضه می شوند.در مکان ورودی لانه باید چوبی قرار داشته باشد تا پرنده برای ورود و خروج وبازدید راحتتر باشد واز آن استفاده کند .کف لانه در مکان تخم گذاری کمی گودتر است.لانه را میتوانید پس از هر سری جوجه کشی تمیز کنید.


4– صداهای محرک:صدای جفت های دیگر و ندای جفتگیری این پرنده ها محرک خوبی برای دیگر خفت ها است.من خودم به صحت این مطلب پی برده ام.شما برای این امر میتوانید دو جفت مرغ عشق را در قفس های مجزا در کنار هم نگاهداری کنید طوری که باعث جنگ و درگیری و حسادت جفت ها نشود.

5-سن:سعی کنید سن پرنده های نر و ماده برای جفتگیری یکسان باشد یا حداقل تفاوت زیادی نداشته باشد.بلوغ این پرنده اغلب به صورت تجربی تشخیص میدهیم که میتوان از رنگ نوک و بینی و هیکل پرنده فهمید.

6- فصل:فصل جفتگیری این پرنده معمولا در بهار وتابستان توام با هوای مناسب و نوردهی بیشتر انجام می پذیرد.

7- نوع و رنگ: پرندگان هم رنگ و هم نوع زودتر جفت میخورند و درضمن نژاد آنها هم تداخل پیدا نمیکند.

8-تقویت: اگر نتوانستید پرنده ها را پس از اطمینان از جفت گیری از پرنده ها تخم بکشید یا تخم ها بی نطفه بودند دادن ویتامین کا به پرنده نر میتواند موثر واقع شود.

9-در آخر هم اگر موفق نبودید می توانید پرنده نر یا ماده را عوض کنید یا دنبال عیب آنها بگردید.


انشاءالله اگه توی تخم گرفتن از مرغ عشقاتون موفق بودید جوجه ها ۱۸ روزه از تخم بیرون می آیند

نوشته شده توسط حامد-ak در 20:37 | لینک ثابت • آرشیو نظرات 85/04/02
مرغ عشق 1
مرغ عشق(Budgerigar)


مرغ عشق از خانواده طوطیان است و مانند اغلب پرندگان زینتی از قاره ی استرالیا به دیگر کشور ها منتقل شده است .مرغ عشق حیوانی اجتماعی است و توانایی های بالایی دارد.این پرنده در رنگهای سبز،آبی،سفید،زرد و مخلوطی از این رنگها در بازار عرضه می شود.این حیوان توانایی تقلید صدا را هم داراست و میتوان به اوصحبت کردن را هم آموخت.اعمال و حرکات عاشقانه ی جفت ها،وابستگی آنها به هم،توانایی دست آموز کردن پرنده،آواز این حیوان،اجتماعی بودن آنهاو… باعث جذب طرفداران زیادی برای این پرنده شده است.

اصول نگهداری

در همه ی حیوانات و مخصوصاً پرندگان نگهداری مطلوب ازآنها به عنوان مهمترین عامل در موفقیت تکثیر نام برده میشود.چه بسا افرادی که عاشق یک پرنده اند ولی بعد از مدتی و عدم موفقیت در تکثیر از آنها دل زده شده و آنها را رها میکنند زیرا (متاسفانه یاشاید هم خوشبختانه)اغلب مخاطبان پرنده گان تکثیر پرنده را هم برای خود خواستارند.
مرغ عشق هم از این قضیه مستثنا نیست چه بسا حدود50 درصد موفقیت در تکثیر این پرنده یا شاید هم بیشتر به عوامل نگهداری آن بستگی دارد.
شرایط نگاهداری مطلوب پرنده:
1-قفس:مرغ عشق حیوانی است که زندگی گروهی را دوست دارد اما باید این نکته را هم یادآور بلشوم که نگهداری جفت ها برای تکثیر باید در قفس های مجزا صورت گیرد در غیر این صورت حتماً در بین جفت ها بر سر عوامل مختلف درگیری و نزاع را در پی خواهد داشت ولی نگهداری جوجه ها در یک قفس نه تنها اشکالی ندارد بلکهبه رشد و بلوغ و تکمیل این پرنده از همه لحاظ کمک میکند.
قفس مرغ عشق ها باید به اندازه ی کافی جادار باشد زیرا مرغ عشق ها حیواناتی بازیگوشند و مدام به اطراف قفس سرک میکشند.برای یک جفت مرغ عشق برای تکثیر یک قفس حدود75×65×90به اندازهی کافی خوب و جادار است.قفس را هفته ای دو بار تمیز و ضد عفونی کنید.
قفس را در محیطی آرام،بدون دود،با دمای مناسب،بدون رطوبت زیاد،طوری که سگ و گربه به قفس دسترسی نداشته باشند و در دید مرغ عشق ها هم نباشند قرار دهید.به طور کلی آرامش و محیط مطبوع را برای آنان فراهم سازید.

2-وسایل متفرقه:در قفس 2 یا سه میله بستگی به اندازه ی قفس قرار دهید.میله ها باید به صورت افقی باشند،در ضمن میله های چوبی ارجعیت دارند.وسایل بازی هم از قبیل آینه و تاب و زنگوله به رشد و تکامل آنها کمک می کند.


3- پرواز آزاد: بعد از 7-8 هفته ای که پرندگان در قفس بودند و با آن خو گرفتند میتوانید آنها را آزادانه در اطاق پرواز دهید.
ابتدا در و پنجره ها را ببندید،پرده ها را بکشید طوری که شیشه های صاف معلوم نباشند و جلوه نکنند.بعد وسایل خطرناک مانند بخاری و…را خاموش کنید یا از دسترس پرنده دور سازید.سپس در قفس را باز کنید،بعد از مدتی پرنده ها از قفس بیرون می آیند در اتاق چرخی میزنند و بعد از 20-30 دقیقه درباره به قفس باز میگردند

تغذیه:غذای اصلی پرنده ارزن است ولی دانه های روغنی مثل تخم کتان را نباید در موقع تکثیر فراموش کرد.کاهو،کلم،هویج و میوه های تازه را فراموش نکنید و حداقل در هفته 3بار به مرغ عشق هایتان بدهید.برای باز دهی بهتر هفته ای یک یا دو بارصبحگاه در آب پرنده ها 7 تا 12 قطره مولتی ویتامین بریزید و آن آب را پس از 6 ساعت عوض کنید.
آبخوری های استوانه ای و دانخوری های مخصوص پرنده ها را می توانید از پرنده فروشی ها تهیه نمائید.در ضمن دانخوری را در زیر چوب های قفس و جایی که در معرض کثافات و چلغوز پرنده ها است قرار ندهید.
حمام پرنده:شما میتوانید پرنده ها را هفته ای دو بار حمام بدهید.به این صورت که ضرفی که حدود 5/3سانتیمتر آب دارد و طول آن کمی بزرگتر از طول پرنده ها است را در قفس قرار داده و به آرامی قفس را در نور ملایم آفتاب یا در جایی که آفتاب غیر مستقیم می تابدبگذارید.بعد از مدتی خود پرنده ها به آبتنی و حمام می پردازند.به صحنه ی جالبی به وجود می آید که اگر خواستید میتوانید یکبار در جایی که پرنده شما را نبیند بمانید و این صحنه را ببینید.
دمای مناسب:دمای 18 تا 22 درجه برای پرنده ها خوب است.در ضمن محل مرغ عشق ها نباید تغییرات دمایی زیادی داشته باشد چون این امر به خصوص در مرغ عشق های آماده برای تکثیر تعویق در جفتگیری را به همراه خواهد داشت.محل مرغ عشق ها نیز نبایدحاوی رطوبت زیاد،دود،نور مستقیم آفتاب و… باشند.
نور دهی:در این مورد باید به این نکته توجه داشته باشید که این پرنده مانند اغلب پرندگان با تاریک شدن هوا می خوابد.بنابراین مرغ عشق ها را در جایی قرار دهید که با تاریک شدن هوا،درون آن محل هم تاریک شود.یا می توانید در موقع تاریک شدن هوا اگر چراغی روشن است روی پرنده را با پارچه یا پتوی زخیمی که عبور و مرور هوا از آن ممکن باشد بپوشانید.

به طور کلی خصوصیات و شرایط نگهداری پرنده عبارتند از:

نام:مرغ عشق

نام علمی:Budgerigar

زادگاه:قاره ی استرالیا

رنگ ها:سفید-آبی-سبز-زرد-ابلق

طول بدن:۱۸ساتیمتر

دمای مناسب:۱۸-۲۲

تغذیه:ارزنِِِِِِِِِ ودانه های روغنی ومیوه وسبزیجات

قفس:۷۵*۶۵*۹۰

مکان قفس:آرام و مطبوع برای مرغ عشق

——————————————
مرغ عشق

معرفی

مرغ عشق -Budgerigar-یكی از اعضا كوچك خانواده طوطی ها محسوب می شود. مهد این پرنده زیبا استرالیا می باشد.در طول قرن 19 و 20 هزاران جفت از این پرنده به سایر قاره ها آورده شد و خیلی زود توانست جای خود را به عنوان یك حیوان خانگی محبوب باز كند. رنگهای زیبا، صدای دلنشین ، توانایی تقلید صدا، طبیعت اجتماعی ، نگهداری آسان وقیمت ارزان ، مرغ عشق را به یكی از محبوب ترین پرندگان تبدیل كرده است .
سایر مشخصات
طول عمر: 7-8 سال
وزن : 40-45 گرم
طول بدن پرنده نر: 18 سانتیمتر

خصوصیات

مرغ عشق در رنگهای متنوعی وجود دارد كه از جمله آنها سبز، زرد، آبی و شیری می باشد. در طبیعت به كمك منقارقوی و شكل انگشتان پاهایش ، دو انگشت رو به جلو و دو تا رو به عقب به راحتی از شاخه ها بالا می رود.
مرغ عشق حدودا در 3 ماهگی بالغ می شود. برجستگی روی قاعده منقار در غالب پرندگان نر بالغ آبی روشن یا بنفش و در ماده بالغ قهوه ای است . البته این رنگ در نابالغین كاملا مشخص نیست ضمن اینكه هنگام بیماری یا پیری رنگ بتدریج كم می شود.
مرغ عشق ماده در هر نوبت به طور متوسط 4-6 تخم می گذارد. جوجه ها 16-18 روز بعد از تخم بیرون آمده و24-28 روز در لانه می مانند. در طول این مدت جوجه ها به شدت وابسته به مادر هستند.


رابطه با انسان و حیوانات خانگی

مرغ عشق خیلی زود اهلی شده و به خانه خو می گیرد. می توان به آن یاد داد كه روی انگشت بنشیند (شكل 2). حضورسگ و گربه موجب ناراحتی پرنده می شود حتی اگر به آن دسترسی نداشته باشند.
پرنده جدید را باید بتدریج وارد كرد حتی اگر جفت پرنده شما باشد. بهتر است ابتدا در قفسهای مجزا ولی كنار هم باشند (بدون تماس ) تا به هم عادت كنند.

Article source: http://www.cloob.com/timeline/answer_15196_155682

               
N1484419161 مرغ عشق N1428148789 مرغ عشق N1428148537 مرغ عشق N1428145046 مرغ عشق
     
آموزش پرورش قارچ صدفی و دکمه ای /اورجینال بسته جامع پرورش زنبورعسل، گوسفند و شترمرغ{جدیدترین ورژن} /اورجینال بسته جامع پرورش زنبورعسل، گوسفند و شترمرغ /اورجینال کامل ترین آموزش پرورش زنبور عسل /اورجینال
     

بهترین و جدید ترین مجموعه پرورش قارچ

صفر تا صد پرورش زنبورعسل، گوسفند و شترمرغ

صفر تا صد پرورش زنبورعسل، گوسفند و شترمرغ

جامع ترین و کامل ترین برنامه های آموزشی در زمینه پرورش زنبور عسل

     
15,600 تومان buy مرغ عشق 19,900 تومان buy مرغ عشق 14,900 تومان buy مرغ عشق 14,900 تومان buy مرغ عشق
     
     
               
N1428144922 مرغ عشق N1404278545 مرغ عشق N1400266290 مرغ عشق N1400263102 مرغ عشق
     
آموزش جامع پرورش زنبور عسل /اورجینال کاملترین مجموعه آموزشی پرورش قارچ خوراکی در ایران /اورجینال خرید مجموعه طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا +آموزش تصویری پرورش قزل آلا آموزش پرورش کبک /اورجینال
     

جامع ترین و کامل ترین برنامه های آموزشی در زمینه پرورش زنبور عسل

بهترین و جدید ترین مجموعه پرورش قارچ

خرید مجموعه طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا +آموزش تصویری پرورش قزل آلا

آموزش پرورش کبک /اورجینال

     
13,900 تومان buy مرغ عشق 16,000 تومان buy مرغ عشق 10,000 تومان buy مرغ عشق 13,000 تومان buy مرغ عشق
     
     
               
N1416233907 مرغ عشق N1416230624 مرغ عشق N1416231699 مرغ عشق N1416236278 مرغ عشق
     
آموزش احداث گلخانه و پرورش خیار اورجینال مجموعه کامل آموزش پرورش شترمرغ +( طرح توجیهی اقتصادی جهت اخذ وام) / اورجینال پرورش زنبورعسل و مسائل مهم زنبورداری (تصویری) / اورجینال اصول نگهداری و پرورش و پروار گوسفند / اورجینال
     

آموزش تکنیک ها و روش های برتر

با هر شرایط مالی و سنی بخصوص جوانان!

جامع ترین و کامل ترین برنامه های آموزشی در زمینه پرورش زنبور عسل می باشند

همراه با مبانی طراحی ساختمان و تاسیسات

     
16,000 تومان buy مرغ عشق 16,000 تومان buy مرغ عشق 16,000 تومان buy مرغ عشق 12,800 تومان buy مرغ عشق
     
     
               
N1416230046 مرغ عشق N1416229358 مرغ عشق N1425214806 مرغ عشق N1390550378 مرغ عشق
     
مجموعه فیلم آموزشی پرورش بوقلمون به صورت اورجینال بسته آموزشی ( راهنمای پرورش اسب ) صورت تصویری + طرح توجیهی / اورجینال آموزش بدنسازی بوکس+ پرورش اندام به صورت تصویری اورجینال آموزش کلی و اجمالی تولید وپرورش شتر مرغ
     

پرورش بوقلمون یک شغل پرسود همراه با تسهیلات بانکی عالی

با این مجموعه تمام مطالب مربوط به پرورش اسب را یاد بگیرید .

بهترین نوع آموزش از مبتدی تا حرفه ای

آموزش کلی و اجمالی تولید وپرورش شتر مرغ

     
16,000 تومان buy مرغ عشق 9,800 تومان buy مرغ عشق 12,800 تومان buy مرغ عشق 17,000 تومان buy مرغ عشق
     
     
               
N1417765965 مرغ عشق N1484591354 مرغ عشق N1373087908 مرغ عشق N1373421234 مرغ عشق
     
آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال آموزش پرورش شترمرغ{جدیدترین}/اورجینال آموزش پرورش،صید و تکثیر میگو /اورجینال بسته جامع پرورش گوسفند/اورجینال
     

آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال

به کمک این مجموعه با سرمایه اندک به سوددهی باورنکردنی برسید...

آموزش کامل پرورش،صید و تکثیر میگو به زبان فارسی

بسته کامل.استفاده آسان.پاسخ تمامی سوالات ممکن.کاربردی.راهنمای مفید برای پرورش

     
9,000 تومان buy مرغ عشق 15,600 تومان buy مرغ عشق 8,900 تومان buy مرغ عشق 12,000 تومان buy مرغ عشق
     
     
               
N1487246534 مرغ عشق N1430485541 مرغ عشق N1430485632 مرغ عشق N1452699265 مرغ عشق
     
آموزش کامل تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال آموزش پرورش قارچ+هدیه /اورجینال آموزش پرورش قارچ+هدیه /اورجینال آموزش پرورش ماهی قزل آلا اورجینال-616
     

آموزش پرورش اندام و بدنسازی کلیه حرکات و تمرین ها

آموزش قدم به قدم مراحل پرورش قارچ+آموزش پرورش توت فرنگی درون منزل

آموزش قدم به قدم مراحل پرورش قارچ+آموزش پرورش توت فرنگی درون منزل

قزل آلای رنگین کمان جهت ماهیدار کردن آبهای داخلی

     
12,000 تومان buy مرغ عشق 14,900 تومان buy مرغ عشق 14,900 تومان buy مرغ عشق 12,500 تومان buy مرغ عشق
     
     
               
N1416922344 مرغ عشق  مرغ عشق N1398081913 مرغ عشق N1349078009 مرغ عشق
     
مجموعه فیلم آموزشی پرورش و کاشت زعفران / اورجینال راهنمای کاربردی پرورش طیور:مرغ،بوقلمون،کبک و شترمرغ آموزش پرورش ماهی های آکواریومی – اورجینال آموزش پرورش شترمرغ/اورجینال
     

مجموعه کامل نکات پرورشی و مدیریتی کشت زعفران برداشت ، بسته بندی و ...

راهنمای کاربردی پرورش طیور:مرغ،بوقلمون،کبک و شترمرغ

دی وی دی آموزش پرورش ماهی های آکواریومی

به کمک این مجموعه با سرمایه اندک به سوددهی باورنکردنی برسید...

     
14,800 تومان buy مرغ عشق 10,000 تومان buy مرغ عشق 12,500 تومان buy مرغ عشق 12,900 تومان buy مرغ عشق
     
     
               
N1431025469 مرغ عشق N1431024356 مرغ عشق N1349166938 مرغ عشق N1486832380 مرغ عشق
     
پرورش شترمرغ-زنبور عسل و گوسفند اورجینال -420 پرورش قارچ صدفی ودکمه ای /اورجینال-236 خوداشتغالی ازطریق پرورش قارچ صدفی ودکمه ای /اورجینال پرورش ماهی قزل آلا-616
     

جدید ترین و به روز ترین مطالب کاربردی پروش شتر مرغ-گوسفند و زنبور عسل

پکیج کامل آموزش پرورش قارچ های دکمه ای و صدفی

بهترین و جدید ترین مجموعه پرورش قارچ
 

ش.م:1471/23

     
10,000 تومان buy مرغ عشق 15,500 تومان buy مرغ عشق 12,900 تومان buy مرغ عشق 10,000 تومان buy مرغ عشق
     
     
               
N1424545692 مرغ عشق N1372681204 مرغ عشق N1491422247 مرغ عشق N1491417119 مرغ عشق
     
آموزش پرورش قارچ / اورجینال آموزش پرورش قارچ آموزش پرورش ماهی قزل آلا-ارجینال-6 آموزش پرورش بوقلمون - اورجینال-241
     

آموزش تولید قارچ های خوراکی (دکمه ای و صدفی و شی تاکه)
ش م : ۱۱-۳۴۵۷۶۲۳

آموزش تولید قارچ های خوراکی اورجینال
شماره مجوز: 188/46991

کیفیت عالی

کیفیت عالی

     
10,000 تومان buy مرغ عشق 8,500 تومان buy مرغ عشق 14,500 تومان buy مرغ عشق 15,000 تومان buy مرغ عشق
     
     
               
N1344068094 مرغ عشق N1486389411 مرغ عشق N1485585677 مرغ عشق N1450527050 مرغ عشق
     
آموزش علم بدنسازی و پرورش اندام آموزش علم بدنسازی و پرورش اندام-اورجینال آموزش پرورش قارچ خوراکی-اورجینال آموزش تصویری پرورش قارچ - کارفرمای شغل خود باشید-اورجینال
     

آموزش جامع و علمی بدنسازی و پرورش اندام توسط استاد محمد صادق خراسانی2DVDاورجینال

قابلیت اجرا بر روی انواع کامپیوتر (ویندوز) و DVD پلیرهای خانگی

این مجموعه آموزشی طی یک دوره آموزشی 4ساعته شما را با مراحل قارچ آشنا میکند.

چرا قارچ؟ 
کشت قارچ دکمه ای
آشنایی با قارچ های خوراکی

     
20,000 تومان buy مرغ عشق 2,290 تومان buy مرغ عشق 17,700 تومان buy مرغ عشق 18,000 تومان buy مرغ عشق
     
     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code