کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی …

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در 05 آوریل 2018

بسمه تعالی

مقدمه مهم:

     چنانچه جویای کار و ایجاد اشتغال برای خود، خانواده یا دوستانتان هستید کمی تامل نمایید، ابتدا مطالب ذیل را با دقت مطالعه نموده و سپس با ورود به «ایستگاه کاریابی» در پایین صفحه اصلی همین سایت (rahtooshe.com)، با مصادیق و نمونه صدها فرصت شغلی واجد شرایط و قابل راه‌اندازیِ بعضاً کم‌نظیر در محیط کسب و کار کشور آشنا شوید.

     اگر چه گفته می شود که برای هر فرد جویای کار غیر دولتی، داشتن سرمایه، اولین لازمه کارآفرینی به شمار می رود، اما شما نگران نباشید، زیرا اولا در ادامه با برخی از مشاغل که به کمترین هزینه برای راه اندازی نیاز دارند آشنا می شوید و ثانیا از نظر نگارنده، در اکثر موارد به دلایلی که توضیح داده خواهد شد، داشتن سرمایه برای ایجاد اشتغال در اولویت اول قرار ندارد، بلکه سایر عوامل مانند آنچه در ذیل به آنها اشاره می شود، از اولویت و اهمیت بیشتری برخوردارند، برای اثبات موضوع می توانید زندگی کارآفرینان نمونه و برتر را در سایت‌های مختلف اینترنتی جستجو و مطالعه و یا حتی شخصاً به آنها مراجعه فرمایید.

     کافیست با توکل به خدا و در نظر گرفتن علاقه و توان خود و الزامات کار، فکرتان را به‌کار بیندازید و با کمی همت و تلاش و ترجیحاً خلاقیت و نوآوری، کار مناسبی را برای خود دست و پا نمایید.

     شما خواننده عزیز نیز می توانید، برای افزایش هر چه بیشتر کارآیی این بخش و کمک به توسعه اقتصادی کشور و ایجاد اشتغال برای جوانان پر شور، مومن و با استعداد این مرز و بوم، مصادیق دیگری از فرصتهای شغلی موجود یا جدید و قابل راه اندازی را با مشخصات کامل و شرایط، ویژگی‌ها و در صورت امکان، نمونه عینی آن معرفی نمایید تا به نام خودتان در این بخش درج گردد.

 نکات و الزامات کارآفرینی و اشتغالزایی:

     امروزه موضوع کارآفرینی و اشتغال زایی یکی از مهمترین مشکلاتی به شمار می‌رود که اکثر کشورهای جهان حتی کشورهای توسعه یافته از تبعات آن رنج می‌برند.

      در این رابطه چنانچه بخواهیم علل این معضل جهانی را مورد بررسی قرار دهیم، می‌توانیم متناسب با شرایط و وضعیت کشورهای مختلف، عوامل مشابه و بعضا متفاوتی را در بروز و تشدید این وضعیت موثر بدانیم.

      به عنوان مثال: فقدان یا ضعف در تهیه طرحها و برنامه های اساسی و هدفمند برای اشتغالزایی، سیاستگذاری های نا درست و غیر اصولی، کم توجهی به موضوع اشتغال و فرهنگ کارآفرینی و اولویت یافتن سایر مسائل نسبت به اشتغال، دولتی بودن امور و عدم استفاده مناسب از ظرفیتهای بخش خصوصی، کمبود نیروهای متخصص و ماهر، محدود بودن زمینه های کارآفرینی، وضعیت اقتصادی و نیز جغرافیایی کشورها، محدودیت در دسترسی به بازارهای داخلی و بخصوص بین المللی، نا مناسب بودن راههای مواصلاتی و ارتباطی، عدم بهره مندی از مواد اولیه، تحریم و فشارهای اقتصادی، وجود قوانین قدیمی و دست و پاگیر یا فقدان قوانین جدید و مناسب، بروکراسی های زاید و همچنین فساد محسوس نامحسوس موجود و موثر در سیستم اداری کشورها، ضعف دولتها در حمایت هدفمند و نظام یافته از تولید، فرهنگ و رفتارهای اجتماعی، انتظارات غیر منطقی برخی از افراد جویای کار و حتی مولفه هایی مانند: اراده و انگیزه، اعتماد به نفس، قدرت تصمیم گیری و ریسک پذیری و همینطور خلاقیت و ابتکار عمل فردی را باید به عنوان برخی از مهمترین عوامل یا موانع موثر در اشتغالزایی و کارآفرینی معرفی نمود.

     با این حال؛ باید به یاد داشته باشیم که تنوع و تعدد مشکلات مورد اشاره در هر نقطه از دنیا متفاوت بوده و جمهوری اسلامی ایران علی رغم فشارهای بین المللی، با توجه به شرایط جغرافیایی و ظرفیتها و منابع موجود در کشور، نسبت به سایر دولتهای دنیا اعم از غربی و شرقی، با مشکلات و موانع کمتری مواجه می باشد و لذا به نظر می رسد امکان کارآفرینی و اشتغالزایی در ایران در بخش‌های مختلف به‌خصوص در بخش کشاورزی، صنعت و تولید علم، بسیار آسانتر از دیگر کشورها می‌باشد.

حال با توجه به نرخ نسبتا بالای بیکاری در کشور، این سوال مطرح است که چطور و چگونه چنین چیزی ممکن است؟

     در پاسخ به این سوال باید به یاد داشته باشیم که کارآفرینی و اشتغالزایی الزاما بر عهده دولتها نیست، بلکه دولتها موظفند با برنامه ریزی مناسب و حتی المقدور حمایتهای مادی و معنوی در ابعاد مختلف، شرایط را برای دستیابی به این هدف فراهم نمایند، بنابراین قبل از  هر چیز باید این تفکر غلط که دولت موظف است برای هر فرد یک کار و ترجیحا یک کار اداری با شرایط مناسب فراهم نماید، را از ذهن خود پاک نماییم و سپس با برنامه ریزی مناسب، فرآیند کارآفرینی و اشتغالزایی را طی نماییم.

 فرایند کارآفرینی و اشتغالزایی:

۱)   به عنوان نخستین گام و قبل از هر اقدام باید ضمن توجه به موانع و مشکلات فوق الذکر، با بررسی و مطالعه کافی پیرامون ظرفیت‌ها و زمینه های کارآفرینی و اشتغالزایی در کشور، شناخت لازم از فرصت‌های شغلی موجود و یا قابل حصول را کسب نماییم.

        برای تسهیل در کار می توانیم از منابع و روشهایی مانند: اینترنت یا کارشناسان دستگاه‌های دولتی و یا تولید کنندگان و حتی بررسی میدانی و یا مراجعه حضوری به بخشهای مختلف تولیدی در شهر و روستای خود، بهره بگیریم.

۲)   نیاز سنجی گام بعدی از مرحله کارآفرینی و اشتغالزایی به شمار می‌رود، به این معنا که باید قبل از ورود به موضوع بدانیم که موضوعات و زمینه‌های مورد نظر، در کوتاه‌مدت و حتی درازمدت در ردیف نیازهای فعلی و یا اولویت‌های کنونی جامعه (بازار هدف) در داخل یا خارج از کشور قرار دارد یا خیر.

 شاید بتوانیم چینی‌ها را یکی از موفقترین افراد در این زمینه بدانیم، زیرا شرکتهای چینی با انجام مطالعات دقیق و حرفه‌ای، تا حدی رشد یافته‌اند که نه‌تنها به بزرگترین صادر کننده محصولات استراتژیک و سایر کالاهای متعارف مورد مصرف در دنیا تبدیل شده اند، بلکه تولید کالاهای خاص مورد مصرف در هر کشور را نیز آغاز کرده و به عنوان مثال؛ با آگاهی از فرهنگ ایرانی، تا جایی کار را پیش برده اند که با به‌کار بردن کمی خلاقیت، برای ایرانیان اهل گشت گذار، کالایی مانند منقل با پمپ باد دستی را روانه بازار کشور نموده اند و حتی تولید کالاهای خاص مورد نیاز مسلمانان مانند: جانماز و مهر و تسبیح را نیز در فهرست تولیدات خود قرار داده اند.

۳)  از امکان‌سنجی می‌توانیم به عنوان سومین گام نام ببریم، چرا که گاهی تولید یک محصول جزء کالاهای پر مصرف و نیازهای مهم و حتی دارای اولویت یک جامعه قرار دارد، اما شرایط و بسترهای لازم مانند مواد اولیه، امکان حمل و نقل یا نیروی متخصص برای تولید محصول یا کالای مورد نظر در ابعاد مختلف در آن منطقه فراهم نیست.

در این رابطه باید تمامی امکانات و ظرفیتهای قابل حصول و همچنین همه موانع، مسائل و مشکلات احتمالی از جمله موضوعات مورد اشاره در مقدمه را مورد توجه قرار دهیم.

۴) چهارمین گام فهرست نمودن سوالاتی است، که پاسخ آنها بیانگر شرایط، وضعیت و توانائیهای ما در قبال کار مورد نظر می باشد، به عنوان مثال: اهداف (هدفگذاری)، موضوع کار، تخصص و مهارتهای فردی و گروهی، انگیزه و علاقمندی به موضوع، میزان سرمایه گذاری ممکن، منابع و امکانات موجود و قابل دسترس،  تعداد شرکا و همکاران، مکان انجام کار، زمان انجام کار، محدوده انجام کار، امکان بازدهی زود هنگام یا دیر هنگام و امثال آن؛ سوالاتی هستند که می توانند در شناسایی و  انتخاب موضوع مورد نظر به ما کمک نمایند

برخی از مصادیق کارآفرینی و فرصتهای شغلی در ایران:

     همانگونه که اشاره شد، کشور ما از ظرفیت‌ای فراوان و متعددی برای کارآفرینی برخوردار است که با کمی دقت و به‌کار بردن خلاقیت می‌توانند به عرصه خوبی برای کسب درآمد مشروع و قانونی تبدیل شوند. برخی از این مشاغل در «ایستگاه کاریابی»  این سایت (ره توشهrahtooshe.com) مورد اشاره قرار گرفته‌اند، مشاغلی که به اعتقاد کارشناسان ذیربط، به علت افزایش روزافزون تقاضای بازارهای داخلی و خارجی، اشباع بازار محصولات آنها در کوتاه مدت تقریباً ناممکن بوده و به شرط رعایت اصولی مانند: کیفیت، تنوع، بسته بندی مناسب و به‌روز‌سازی، به هر میزان تولید در این زمینه‌ها افزایش پیدا کند، برای آن مشتری نیز وجود خواهد داشت و لذا در اکثر موارد مشروط به رعایت نکات حرفه‌ای و فنی مورد اشاره، امکان ورود به این عرصه‌ها و سرمایه‌گذاری برای تولید فراهم می‌باشد.

     همان‌گونه که اشاره شد؛ برای کسب توضیحات بیشتر و رؤیت مصادیق کارآفرینی و فرصت‌های شغلی موجود در ایران می‌توانید به ایستگاه کاریابی همین سایت یعنی سایت ره توشه (rahtooshe.com) مراجعه فرمایید.

     

Article source: http://rahtooshe.com/?p=528

               
N1484419161 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1428148789 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1428148537 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1428145046 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ...
     
آموزش پرورش قارچ صدفی و دکمه ای /اورجینال بسته جامع پرورش زنبورعسل، گوسفند و شترمرغ{جدیدترین ورژن} /اورجینال بسته جامع پرورش زنبورعسل، گوسفند و شترمرغ /اورجینال کامل ترین آموزش پرورش زنبور عسل /اورجینال
     

بهترین و جدید ترین مجموعه پرورش قارچ

صفر تا صد پرورش زنبورعسل، گوسفند و شترمرغ

صفر تا صد پرورش زنبورعسل، گوسفند و شترمرغ

جامع ترین و کامل ترین برنامه های آموزشی در زمینه پرورش زنبور عسل

     
15,600 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 19,900 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 14,900 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 14,900 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ...
     
     
               
N1428144922 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1404278545 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1400266290 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1400263102 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ...
     
آموزش جامع پرورش زنبور عسل /اورجینال کاملترین مجموعه آموزشی پرورش قارچ خوراکی در ایران /اورجینال خرید مجموعه طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا +آموزش تصویری پرورش قزل آلا آموزش پرورش کبک /اورجینال
     

جامع ترین و کامل ترین برنامه های آموزشی در زمینه پرورش زنبور عسل

بهترین و جدید ترین مجموعه پرورش قارچ

خرید مجموعه طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا +آموزش تصویری پرورش قزل آلا

آموزش پرورش کبک /اورجینال

     
13,900 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 16,000 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 10,000 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 13,000 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ...
     
     
               
N1416233907 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1416230624 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1416231699 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1416236278 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ...
     
آموزش احداث گلخانه و پرورش خیار اورجینال مجموعه کامل آموزش پرورش شترمرغ +( طرح توجیهی اقتصادی جهت اخذ وام) / اورجینال پرورش زنبورعسل و مسائل مهم زنبورداری (تصویری) / اورجینال اصول نگهداری و پرورش و پروار گوسفند / اورجینال
     

آموزش تکنیک ها و روش های برتر

با هر شرایط مالی و سنی بخصوص جوانان!

جامع ترین و کامل ترین برنامه های آموزشی در زمینه پرورش زنبور عسل می باشند

همراه با مبانی طراحی ساختمان و تاسیسات

     
16,000 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 16,000 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 16,000 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 12,800 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ...
     
     
               
N1416230046 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1416229358 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1425214806 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1390550378 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ...
     
مجموعه فیلم آموزشی پرورش بوقلمون به صورت اورجینال بسته آموزشی ( راهنمای پرورش اسب ) صورت تصویری + طرح توجیهی / اورجینال آموزش بدنسازی بوکس+ پرورش اندام به صورت تصویری اورجینال آموزش کلی و اجمالی تولید وپرورش شتر مرغ
     

پرورش بوقلمون یک شغل پرسود همراه با تسهیلات بانکی عالی

با این مجموعه تمام مطالب مربوط به پرورش اسب را یاد بگیرید .

بهترین نوع آموزش از مبتدی تا حرفه ای

آموزش کلی و اجمالی تولید وپرورش شتر مرغ

     
16,000 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 9,800 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 12,800 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 17,000 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ...
     
     
               
N1417765965 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1484591354 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1373087908 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1373421234 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ...
     
آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال آموزش پرورش شترمرغ{جدیدترین}/اورجینال آموزش پرورش،صید و تکثیر میگو /اورجینال بسته جامع پرورش گوسفند/اورجینال
     

آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال

به کمک این مجموعه با سرمایه اندک به سوددهی باورنکردنی برسید...

آموزش کامل پرورش،صید و تکثیر میگو به زبان فارسی

بسته کامل.استفاده آسان.پاسخ تمامی سوالات ممکن.کاربردی.راهنمای مفید برای پرورش

     
9,000 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 15,600 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 8,900 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 12,000 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ...
     
     
               
N1487246534 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1430485541 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1430485632 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1452699265 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ...
     
آموزش کامل تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال آموزش پرورش قارچ+هدیه /اورجینال آموزش پرورش قارچ+هدیه /اورجینال آموزش پرورش ماهی قزل آلا اورجینال-616
     

آموزش پرورش اندام و بدنسازی کلیه حرکات و تمرین ها

آموزش قدم به قدم مراحل پرورش قارچ+آموزش پرورش توت فرنگی درون منزل

آموزش قدم به قدم مراحل پرورش قارچ+آموزش پرورش توت فرنگی درون منزل

قزل آلای رنگین کمان جهت ماهیدار کردن آبهای داخلی

     
12,000 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 14,900 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 14,900 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 12,500 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ...
     
     
               
N1416922344 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ...  کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1398081913 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1349078009 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ...
     
مجموعه فیلم آموزشی پرورش و کاشت زعفران / اورجینال راهنمای کاربردی پرورش طیور:مرغ،بوقلمون،کبک و شترمرغ آموزش پرورش ماهی های آکواریومی – اورجینال آموزش پرورش شترمرغ/اورجینال
     

مجموعه کامل نکات پرورشی و مدیریتی کشت زعفران برداشت ، بسته بندی و ...

راهنمای کاربردی پرورش طیور:مرغ،بوقلمون،کبک و شترمرغ

دی وی دی آموزش پرورش ماهی های آکواریومی

به کمک این مجموعه با سرمایه اندک به سوددهی باورنکردنی برسید...

     
14,800 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 10,000 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 12,500 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 12,900 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ...
     
     
               
N1431025469 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1431024356 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1349166938 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1486832380 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ...
     
پرورش شترمرغ-زنبور عسل و گوسفند اورجینال -420 پرورش قارچ صدفی ودکمه ای /اورجینال-236 خوداشتغالی ازطریق پرورش قارچ صدفی ودکمه ای /اورجینال پرورش ماهی قزل آلا-616
     

جدید ترین و به روز ترین مطالب کاربردی پروش شتر مرغ-گوسفند و زنبور عسل

پکیج کامل آموزش پرورش قارچ های دکمه ای و صدفی

بهترین و جدید ترین مجموعه پرورش قارچ
 

ش.م:1471/23

     
10,000 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 15,500 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 12,900 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 10,000 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ...
     
     
               
N1424545692 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1372681204 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1491422247 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1491417119 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ...
     
آموزش پرورش قارچ / اورجینال آموزش پرورش قارچ آموزش پرورش ماهی قزل آلا-ارجینال-6 آموزش پرورش بوقلمون - اورجینال-241
     

آموزش تولید قارچ های خوراکی (دکمه ای و صدفی و شی تاکه)
ش م : ۱۱-۳۴۵۷۶۲۳

آموزش تولید قارچ های خوراکی اورجینال
شماره مجوز: 188/46991

کیفیت عالی

کیفیت عالی

     
10,000 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 8,500 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 14,500 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 15,000 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ...
     
     
               
N1344068094 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1486389411 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1485585677 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... N1450527050 کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ...
     
آموزش علم بدنسازی و پرورش اندام آموزش علم بدنسازی و پرورش اندام-اورجینال آموزش پرورش قارچ خوراکی-اورجینال آموزش تصویری پرورش قارچ - کارفرمای شغل خود باشید-اورجینال
     

آموزش جامع و علمی بدنسازی و پرورش اندام توسط استاد محمد صادق خراسانی2DVDاورجینال

قابلیت اجرا بر روی انواع کامپیوتر (ویندوز) و DVD پلیرهای خانگی

این مجموعه آموزشی طی یک دوره آموزشی 4ساعته شما را با مراحل قارچ آشنا میکند.

چرا قارچ؟ 
کشت قارچ دکمه ای
آشنایی با قارچ های خوراکی

     
20,000 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 2,290 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 17,700 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ... 18,000 تومان buy کارآفرینی و اشتغال زایی (معرفی مشاغل و شرایط و چگونگی ...
     
     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code