آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در 11 آوریل 2018

آووکادو یا گلابی آمریکایی یک میوه شگفت انگیز با خواص بسیار زیاد برای سلامتی بدن و زیبایی پوست می باشد. این میوه در ایران نیز یافت می شود و در برخی از نواحی شمالی ایران نیز کاشت و پرورش یافته است. ضمن آشنایی با خواص آووکادو، در این مقاله به صورت کامل و تصویری به شما نحوه پرورش آووکادو در منزل و داخل گلدان را آموزش خواهیم داد.

آموزش کاشت هسته آووکادو در گلدان

مرحله اول : ابتدا میوه آووکادو را با دقت برش دهید و هسته آن را جدا کنید. برای برش آووکاو کافیست مانند هندوانه یک برش عرضی سرتاسری ایجاد کنید و سپس با دو دست خود میوه را از وسط نصف کنید. خواهید دید که هسته بزرگ آووکادو داخل یکی از برش ها می باشد. هسته را خارج کرده و آن را با آب سرد به خوبی بشویید.

مرحله دوم : حال مانند تصویر زیر دو عدد خلال دندان داخل هسته آووکادو فرو می کنیم تا برای قرار دادن در لیوان آب آماده شود.

65a35 grow avocado 1 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
هسته درخت آووکادو

مرحله سوم : مانند تصویر زیر هسته آووکادو را داخل لیوان آب قرار می دهیم. توجه داشته باشید که هسته آووکادو دارای یک سر تیز و یک سر مسطح می باشد. همانطور که در تصویر زیر هم می بینید سر مسطح به میزان 2 سانتی متر داخل آب قرار می گیرد.

65a35 grow avocado 2 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
هسته آووکادو در داخل لیوان آب

مرحله چهارم : لیوان آب باید در جای گرم و دارای نور قرار گیرد. توجه داشته باشید که لیوان در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد. در واقع تنها مقداری نور برای جوانه زنی و ریشه دهی کافیست. حتی در برخی منابع نیز گفته شده است لیوان را در جای تاریک قرار دهید اما بهتر است مکانی که لیوان قرار می گیرد دارای مقداری نور نیز باشد. هر بار که آب لیوان کم شد نیز آن را پر کنید تا به اندازه همان 2 سانتی متر هسته داخل آب باشد.

مرحله چهارم : ریشه دهی هسته آووکادو بین 2 تا 6 هفته طول خواهد کشید. پس از طی چند هفته شما شاهد ریشه دهی هسته درخت آووکادو در داخل لیوان خواهید بود. (مانند تصویر زیر).

65a35 grow avocado 3 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
ریشه دهی هسته آووکادو در داخل لیوان

پس از آنکه ریشه های هسته شما حداقل 5 سانتی متر شدند و جوانه نیز به رشد کافی رسید می توانید آن را به داخل گلدان منتقل کنید.

مرحله پنجم : گلدان شما باید دارای حداقل 25 سانتی متر قطر و 30 سانتی متر ارتفاع باشد. خاک گلدان باید سبک و قوی باشد تا گیاه به خوبی رشد کند. برای ترکیب خاک می توانید از مخلوط خاک برگ و کوکوپیت و پرلیت استفاده کنید.

65a35 grow avocado 4 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
کاشت نهال کوچک اووکادو در داخل گلدان

برای پر کردن گلدان به ترتیب زیر عمل کنید :

گلدان شما باید دارای سوراخ باشد تا آب اضافی از ته آن خارج شود.

ته گلدان را با سنگ یا پوکه صنعتی سبک به مقدار دو سانتی متر پر کنید و مخلوط خاک خود را داخل گلدان بریزید. سپس با دست خود یک سوراخ در خاک برای قرار دادن هسته ایجاد نمایید.

هسته را به مقدار دو سوم در خاک قرار داده و بر روی آن خاک بریزید تا پر شود.

حالا گلدان خود را آبیاری کرده و آن را در جایی گرم و پر نور قرار دهید. پیشنهاد می کنیم در 2-3 ماه اول نهال آووکادو را در معرض تابش شدید نور خورشید قرار ندهید تا گیاه به خوبی بزرگ شود.

نکته آبیاری : هنگامی که خاک گلدان شما در حال خشک شدن می باشد زمان مناسب آبیاری نهال تان می باشد. چنانچه برگ های نهال آووکادو شما زرد شد این نشان دهنده آبیاری بیش از حد می باشد. بنابراین در آبیاری زیاده روی نکنید.

شرایط کاشت آووکادو در خارج از منزل چیست؟

هم اکنون در برخی از شهرهای شمالی کشور این گیاه پرورش داده شده است. دقت کنید که درخت آووکادو به محیط گرم و مرطوب نیازمند است و یک میوه استوایی محسوب می شود. بنابراین اگر محیط زندگی شما دارای رطوبت بالا و گرمای مناسب در طول سال می باشد می توانید این درخت زیبا را در خارج از منزل نیز پرورش دهید.

 

خودکشی دختر ایرانی+عکس

Article source: http://www.coca.ir/grow-avocado/

               
N1484419161 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1428148789 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1428148537 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1428145046 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
     
آموزش پرورش قارچ صدفی و دکمه ای /اورجینال بسته جامع پرورش زنبورعسل، گوسفند و شترمرغ{جدیدترین ورژن} /اورجینال بسته جامع پرورش زنبورعسل، گوسفند و شترمرغ /اورجینال کامل ترین آموزش پرورش زنبور عسل /اورجینال
     

بهترین و جدید ترین مجموعه پرورش قارچ

صفر تا صد پرورش زنبورعسل، گوسفند و شترمرغ

صفر تا صد پرورش زنبورعسل، گوسفند و شترمرغ

جامع ترین و کامل ترین برنامه های آموزشی در زمینه پرورش زنبور عسل

     
15,600 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 19,900 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 14,900 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 14,900 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
     
     
               
N1428144922 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1404278545 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1400266290 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1400263102 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
     
آموزش جامع پرورش زنبور عسل /اورجینال کاملترین مجموعه آموزشی پرورش قارچ خوراکی در ایران /اورجینال خرید مجموعه طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا +آموزش تصویری پرورش قزل آلا آموزش پرورش کبک /اورجینال
     

جامع ترین و کامل ترین برنامه های آموزشی در زمینه پرورش زنبور عسل

بهترین و جدید ترین مجموعه پرورش قارچ

خرید مجموعه طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا +آموزش تصویری پرورش قزل آلا

آموزش پرورش کبک /اورجینال

     
13,900 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 16,000 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 10,000 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 13,000 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
     
     
               
N1416233907 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1416230624 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1416231699 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1416236278 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
     
آموزش احداث گلخانه و پرورش خیار اورجینال مجموعه کامل آموزش پرورش شترمرغ +( طرح توجیهی اقتصادی جهت اخذ وام) / اورجینال پرورش زنبورعسل و مسائل مهم زنبورداری (تصویری) / اورجینال اصول نگهداری و پرورش و پروار گوسفند / اورجینال
     

آموزش تکنیک ها و روش های برتر

با هر شرایط مالی و سنی بخصوص جوانان!

جامع ترین و کامل ترین برنامه های آموزشی در زمینه پرورش زنبور عسل می باشند

همراه با مبانی طراحی ساختمان و تاسیسات

     
16,000 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 16,000 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 16,000 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 12,800 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
     
     
               
N1416230046 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1416229358 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1425214806 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1390550378 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
     
مجموعه فیلم آموزشی پرورش بوقلمون به صورت اورجینال بسته آموزشی ( راهنمای پرورش اسب ) صورت تصویری + طرح توجیهی / اورجینال آموزش بدنسازی بوکس+ پرورش اندام به صورت تصویری اورجینال آموزش کلی و اجمالی تولید وپرورش شتر مرغ
     

پرورش بوقلمون یک شغل پرسود همراه با تسهیلات بانکی عالی

با این مجموعه تمام مطالب مربوط به پرورش اسب را یاد بگیرید .

بهترین نوع آموزش از مبتدی تا حرفه ای

آموزش کلی و اجمالی تولید وپرورش شتر مرغ

     
16,000 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 9,800 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 12,800 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 17,000 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
     
     
               
N1417765965 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1484591354 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1373087908 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1373421234 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
     
آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال آموزش پرورش شترمرغ{جدیدترین}/اورجینال آموزش پرورش،صید و تکثیر میگو /اورجینال بسته جامع پرورش گوسفند/اورجینال
     

آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال

به کمک این مجموعه با سرمایه اندک به سوددهی باورنکردنی برسید...

آموزش کامل پرورش،صید و تکثیر میگو به زبان فارسی

بسته کامل.استفاده آسان.پاسخ تمامی سوالات ممکن.کاربردی.راهنمای مفید برای پرورش

     
9,000 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 15,600 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 8,900 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 12,000 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
     
     
               
N1487246534 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1430485541 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1430485632 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1452699265 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
     
آموزش کامل تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال آموزش پرورش قارچ+هدیه /اورجینال آموزش پرورش قارچ+هدیه /اورجینال آموزش پرورش ماهی قزل آلا اورجینال-616
     

آموزش پرورش اندام و بدنسازی کلیه حرکات و تمرین ها

آموزش قدم به قدم مراحل پرورش قارچ+آموزش پرورش توت فرنگی درون منزل

آموزش قدم به قدم مراحل پرورش قارچ+آموزش پرورش توت فرنگی درون منزل

قزل آلای رنگین کمان جهت ماهیدار کردن آبهای داخلی

     
12,000 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 14,900 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 14,900 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 12,500 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
     
     
               
N1416922344 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)  آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1398081913 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1349078009 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
     
مجموعه فیلم آموزشی پرورش و کاشت زعفران / اورجینال راهنمای کاربردی پرورش طیور:مرغ،بوقلمون،کبک و شترمرغ آموزش پرورش ماهی های آکواریومی – اورجینال آموزش پرورش شترمرغ/اورجینال
     

مجموعه کامل نکات پرورشی و مدیریتی کشت زعفران برداشت ، بسته بندی و ...

راهنمای کاربردی پرورش طیور:مرغ،بوقلمون،کبک و شترمرغ

دی وی دی آموزش پرورش ماهی های آکواریومی

به کمک این مجموعه با سرمایه اندک به سوددهی باورنکردنی برسید...

     
14,800 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 10,000 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 12,500 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 12,900 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
     
     
               
N1431025469 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1431024356 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1349166938 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1486832380 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
     
پرورش شترمرغ-زنبور عسل و گوسفند اورجینال -420 پرورش قارچ صدفی ودکمه ای /اورجینال-236 خوداشتغالی ازطریق پرورش قارچ صدفی ودکمه ای /اورجینال پرورش ماهی قزل آلا-616
     

جدید ترین و به روز ترین مطالب کاربردی پروش شتر مرغ-گوسفند و زنبور عسل

پکیج کامل آموزش پرورش قارچ های دکمه ای و صدفی

بهترین و جدید ترین مجموعه پرورش قارچ
 

ش.م:1471/23

     
10,000 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 15,500 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 12,900 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 10,000 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
     
     
               
N1424545692 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1372681204 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1491422247 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1491417119 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
     
آموزش پرورش قارچ / اورجینال آموزش پرورش قارچ آموزش پرورش ماهی قزل آلا-ارجینال-6 آموزش پرورش بوقلمون - اورجینال-241
     

آموزش تولید قارچ های خوراکی (دکمه ای و صدفی و شی تاکه)
ش م : ۱۱-۳۴۵۷۶۲۳

آموزش تولید قارچ های خوراکی اورجینال
شماره مجوز: 188/46991

کیفیت عالی

کیفیت عالی

     
10,000 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 8,500 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 14,500 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 15,000 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
     
     
               
N1344068094 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1486389411 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1485585677 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) N1450527050 آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
     
آموزش علم بدنسازی و پرورش اندام آموزش علم بدنسازی و پرورش اندام-اورجینال آموزش پرورش قارچ خوراکی-اورجینال آموزش تصویری پرورش قارچ - کارفرمای شغل خود باشید-اورجینال
     

آموزش جامع و علمی بدنسازی و پرورش اندام توسط استاد محمد صادق خراسانی2DVDاورجینال

قابلیت اجرا بر روی انواع کامپیوتر (ویندوز) و DVD پلیرهای خانگی

این مجموعه آموزشی طی یک دوره آموزشی 4ساعته شما را با مراحل قارچ آشنا میکند.

چرا قارچ؟ 
کشت قارچ دکمه ای
آشنایی با قارچ های خوراکی

     
20,000 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 2,290 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 17,700 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری) 18,000 تومان buy آموزش کاشت و پرورش هسته درخت آووکادو در خانه و گلدان (تصویری)
     
     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code