روش انتخاب ماده مرغ عشق تخم گذار هنگام خرید! | مرجع …

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در 18 ژوئن 2018

قصد داریم ” روش انتخاب ماده مرغ عشق تخم گذار هنگام خرید! ” را بررسی کنیم. این نکات برگفته شده از کتاب “خرید استادانه مرغ عشق” است. می توانید از این لینک آن را تهیه کنید یا درباره آن بیشتر بدانید. باید برای خرید مرغ عشق ماده، به نکاتی توجه داشته باشیم. این نکات را یکی پس از دیگری مطرح و بررسی می کنیم.

نکته اول – پیدا کردن فروشگاه مناسب :

یکی از مهمترین نکاتی که باید آن ها را هنگام خرید پرندگان زینتی رعایت بکنید، پیدا کردن محیط مناسب برای خرید است. برای یک فروشگاه یا یک محیط مناسب، ویژگی هایی وجود دارد. یکی از این ویژگی ها نظم و بهداشت ظاهری است. محیط فروشگاه باید عاری از زباله یا باقی مانده غذای پرندگان باشد. دیوار ها حتی الامکان سرامیک باشند. قفس پرندگان تمیز و بدون زنگ زدگی باشد. غذای پرندگان در آن جا نگهداری نشده باشد؛ مخصوصا اگر ظرف این غذاها بدون یک درپوش مناسب باشد.

نکته دوم – محیط مناسب جهت خرید :

از محیطی که مرغ محلی به فروش میرسد،حتی الامکان مرغ عشق نخرید( به دلیل درصد بالای عوامل بیماری زا ) در بسیاری از شهرستان ها، فروش مرغ عشق در کنار مرغ و خروس های محلی صورت می گیرد. معمولا این شرایط زمانی به وجود می آید که بازار سیاه یا جمعه برپا شده باشد. بهتر است از این مکان ها و مکان های دیگری که ماکیان در آنجا به فروش می رسند مرغ عشق یا هر نوع پرنده زینتی دیگری نخرید البته به استثناء کبوترها.

———————————————————–

نکته اول :

شما باید حرفه ای عمل کنید. اگر می خواهید خرید مناسبی داشته باشید باید از رفتارتان آغاز کنید. رفتارتان می تواند سرنوشت خریدتان را مشخص کند. برای شروع بعد از ورود به مغازه، سلام کنید و سپس ساکت و سنگین به پرنده ها نگاه کنید. زیرا بعضی از فروشنده ها بعد از شناسایی افراد ناوارد اقدام به صحبت کردن های بیهوده می کنند مثلا : این خوب است، آن خوب است،این عالیه، اون تکه، این مال خودم بوده ببر تضمینیه، بد بود پسش بده، اون بالغه، این تخم گذاشته و تخماشو انداختم چون لانه نداشت، اینارو ببر من جا ندارم وگرنه خودم میبردمشون خونه و از این قبیل حرف و حدیث ها. البته تعداد فروشنده های منصف وصادق کم نیست. 

بنابراین با سکوت و تمرکز خود را حرفه ای نشان دهید. بهتراست از فروشنده نظرخواهی نکنید. خودتان انتخاب کنید. خودتان مسئولیت خریدتان را بر عهده بگیرید. حتی اگر خریدتان با شکست روبه رو شود موردی ندارد. اما اگر به نکاتی که در این مقاله می گوییم، توجه نمایید، نه تنها مشکلی ایجاد نمی شود بلکه بهترین خریدتان را تجربه می نمایید.

نکته دوم :

به پرنده ها نگاهی اجمالی کنید؛ اگر بین پرنده ها مرغ عشقی را مشاهده کردید که پف کرده یا زیر دمش فضله چسبیده است یا همه پرنده ها خود را می خارند!!!! متاسفیم. باید آنجا را ترک نموده و به دنبال یک فروشگاه دیگر باشید. این موارد علائم مناسبی برای خرید ایده آل، نیستند.

در واقع علامت سانمولا و نیوکاسل است یا بیماری های مشابه دیگر و بسیار خطرناک است. این بیماری می تواند تمام پرنده های شما را که در خانه هستند با خرید این پرنده به کام مرگ بکشاند. نمونه هایی از این پرنده های بیمار که در مغازه ها به فروش می رسند در زیر آمده است:

لطفا به تصاویر با دقت نگاه کنید.

 

روش انتخاب ماده مرغ عشق تخم گذار هنگام خرید!

مرغ عشق بیمار

 

روش انتخاب ماده مرغ عشق تخم گذار هنگام خرید!

مرغ عشق بیمار

نکته : اگر مرغ عشق ماده ای را مشاهده نمودید که فقط مشکل پف کردن داشت و علائم دیگری در آن دیده نشد، نگران نباشید؛ معمولا مرغ عشق های ماده زمان تخم گذاری و در مکان هایی که لانه برای تخم گذاری نباشد یا مرغ عشق نری برای ازدواج نداشته باشد، این اتفاق رخ می دهد. در واقع در لاک خود فرو می رود تا شرایط و محیط مناسب تولیدمثل برایشان فراهم شود.

وقت انتخاب :

به صورت خلاصه و مفید به سه نشانه مهم اشاره می کنیم. اگر این سه نشانه در مرغ عشق ماده کاندیدشده ی شما دیده شد، آن را بخرید. کافیست به ما اعتماد کنید.

 نشانه ها :

 

********************

۱- دماغ :

رنگ دماغ مرغ عشق ماده آماده برای تولیدمثل سفید است. البته رنگ دیگری نیز برای تخم گذاری وجود دارد که در کتاب “خرید استادانه مرغ عشق” وجود دارد. در صورت تمایل به دانستن جزییات به آنجا مراجعه نمایید.

پس رنگ ماده مرغ عشق تخم گذار چه رنگی بود؟

همه با هم بگید?:

سفــــــــــــــــــــــــــید

به تصاویر زیر دقت کنید :

عکس مرغ عشق ماده تخم گذار

عکس مرغ عشق ماده تخم گذار

عکس مرغ عشق ماده تخم گذار

عکس مرغ عشق ماده تخم گذار

عکس مرغ عشق ماده تخم گذار

عکس مرغ عشق ماده تخم گذار

نکته ی مهم : معمولا مرغ عشق هایی که دماغ آن ها قهوه ای است، زمانی تخم می گذارند که دماغشان به رنگ سفید تغییر رنگ بدهید. به طور کل مرغ عشق های ماده ی بالغ، همواره در حال تغییر رنگ دماغ خود از سفید به قهوه ای و از قهوه ای به سفید هستند.

—————————————————————————–

۲- دور چشم :

 

در مرغ عشق های بالغ چه مرغ عشق ماده و چه مرغ عشق نر، یک نشانه واضح و روشن وجود دارد. همان طور که مشخص است مرغ عشق زمانی می تواند تولیدمثل کند که به سن بلوغ رسیده باشد. برای شناسایی مرغ عشق های بالغ کافیست به حلقه اطراف مردمک چشم آن ها توجه نماییم. مرغ عشق های بالغ یک حلفه ی کاملا سفید در اطراف مردمک چشم خود دارند. البته در مرغ عشق هایی که به تازگی به بلوغ رسیده اند، رنگ این حله قهوه ای است. اما یقینا حلقه ای وجود دارد. حال یا سفید و یا قهوه ای.

 

به تصاویر زیر دقت نمایید. این تصاویر گویای پاراگراف فوق می باشند :

نشانه های ماده تخم گذار

نشانه های ماده تخم گذار

۳- اندام :

اندام مرغ عشق یکی از پارامتر های مهم برای انتخاب مرغ عشق ماده تخم گذار است. اگر به فکر تولید مثل موفق از مرغ عشق خود هستید، بهتر است به اندام مرغ عشق ماده توجه بسیاری کنید. زیرا مرغ عشق هایی با اندام درست و ورزیده تولید مثل موفق تری خواهند داشت. جوجه های این نوع مرغ عشق ها، درشت تر و سرحال تر هستند. علاوه براین مرغ عشق ماده با اندام درشت و ورزیده ی خود، بهتر می تواند عدالت را در رساندن گرما به تخم ها رعایت کند. در واقع بهتر می تواند از جوجه ها مراقبت کند. در کنار تمام این ها، برای اصلاح نژآد این مرغ عشق ها توصیه می شود. مرغ عشق هایی با اندام کشیده و ورزیده.

به تصاویر زیر دقت نمایید :

عکس مرغ عشق تخم گذار

عکس مرغ عشق تخم گذار

عکس مرغ عشق تخم گذار

عکس مرغ عشق تخم گذار

عکس مرغ عشق تخم گذار

عکس مرغ عشق تخم گذار

نکته : توانایی مرغ عشق ماده از نظر جسمی برای بزرگ کردن جوجه ها به نحو احسنت بسیار مهم است. بنابراین به این مورد دقت کنید. در ضمن اگر مشتاق هستید بیشتر در این زمینه بدانید، کتاب ” خرید استادانه مرغ عشق ” را حتما تهیه و مطالعه نمایید.

 

جنس پرها و فریب خوردن :

گاهی وقت ها تصمیم به خرید مرغ عشق از دست فروشان می گیریم. کار بدی نیست. گاهی این تصمیم برای شما از نظر مالی سودآور خواهد بود. اما بهتر است به نکته ای در این زمینه دقت کنید. معمولا دست فروشان در معرض آفتاب قرار می گیرند. مرغ عشق به خاطر جنس پر هایی که دارد، در فضای نوری باز، بزرگ تر از اندازه واقعی به نظر میرسد. بله کاملا درست است. پس حتما در این شرایط به بزرگترین مرغ عشق توجه کنید تا بعدا پشیمان نشوید. برای بنده در گذشته نیز چندین بار اتفاق افتاده است که یک مرغ عشقکه در فضای باز خریداری کرده بودم را بزرگ پندارم؛ اما بعد از آوردن آن به منزل و مقایسه آن با دیگر مرغ عشق ها به عکس قضیه پی می بردم.

پس نتیجه گیری نهایی :

روش انتخاب ماده مرغ عشق تخم گذار هنگام خرید! احساسات بر شما چیره نشوند. با دقت و صبر و حوصله و با در نظر گرفتن موارد و نکات مختلف اقدام کنید.

——————————————————-

یک نکته دیگه :

از خرید مرغ عشق هایی که مشکل جدی در ناحیه منقار خود دارند حتی الامکان پرهیز نمایید. ماده ای که دارای نوک کج میباشد نمی تواند برای تولید مثل مناسب باشد. حداقل برای تولید مثل ایده آل نمی تواند مناسب باشد. زیرا در غذادادن به جوجه ها و بزرگ کردن آن ها و نظافت صورت جوجه با مشکل روبرو می شود.

 

همانند تصویر زیر :

کجی نوک مرغ عشق

 

 

یک نکته مهم : برخی از دوستان معتقد هستند مرغ عشق هایی که بعد از بلوغ تا سر راه راه باشند برای تولید مثل مناسب نیستند. این مرغ عشق های ماده معمولا آبی یا آبی کمرنگ می باشند. همانند تصویر زیر. البته این نکته اثبات شده نیست و عکس آن مشاهده شده است.

مرغ عشق های ماده بد

خوب به طرح و رنگ و خطوطش (خطوط تا سرو گردن و گورخری ) توجه کنید… منظور مان تمام آبی ها نیست. این نوع رنگ پر رنگ با این نوع خطوط رو میگوییم.

مثلا در تصویر زیر یک نوع مرغ عشق ماده آبی رنگ را مشاهده می کنید که  هفت تا جوجه را تولید و مثل یه زن شیر دل بزرگ می کند.

ببینید…

مرغ عشق مولد

حرف آخر :

این نکات بسیار ارزشمند هستند. امیدواریم با درنظر گرفتن این نکات توانسته باشید وجه تمایز بین یک مرغ عشق ماده تخم گذار میان یک مرغ عشق ماده نامناسب را تشخیص بدهید. امید است برایتان مفید و ثمربخش بوده باشد. در صورتی که به این مباحث علاقه نشان داده اید، توصیه میکنم کتاب “ هنگام خرید مرغ عشق استادانه انتخاب کنید ” را حتما تهیه و مطالعه نمایید. این کتاب تمام این موارد را با تصاویر عالی توضیح داده است. اگر میخواهید در کارتان موفق باشید، حتما مطالعه را در دستور کارتان قرار دهید. این مطالعه است که شما متفاوت می کند.

این نکات برگفته شده از کتاب خرید استادانه مرغ عشق هستند. که می تونید از این لینک اون رو با هزینه ای پایین تهیه بکنید.

کتاب مرغ عشق

<!–

 • –>

  سامان خدادوست

  به قلم سامان خدادوست

  سامان خدادوست بسیار مرموز است؛ او در تمام گروه های تلگرام حوزه پرورش و آموزش مرغ عشق حضور داشته است. او که از بچگی عاشق مرغ عشق بوده است، با انتشار دانش و تجربه خود و البته اخبار مسابقات اروپا، پردونه را برای پیشرفت در این حوزه یاری می نماید.

  مشاهده صفحه ایشان

  Article source: http://pardone.ir/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%BA-%D8%B9%D8%B4%D9%82-%D8%AA%D8%AE%D9%85-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF/

                 
  عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
       
  آموزش پرورش قارچ صدفی و دکمه ای /اورجینال مجموعه فیلم آموزشی پرورش بوقلمون- جدید و دارای گارانتی - اورجینال بسته کامل آموزش پرورش کرم ابریشم - جدید و دارای گارانتی - اورجینال مجموعه پرورش قارچ خوراکی در منزل - جدید و دارای گارانتی - اورجینال
       

  بهترین و جدید ترین مجموعه پرورش قارچ

  پرورش بوقلمون یک شغل پرسود همراه با تسهیلات بانکی عالی

  آموزش پرورش کرم ابریشم

  پرورش قارچ خوراکی در منزل

       
  15,600 تومان خرید آموزش پرورش قارچ صدفی و دکمه ای /اورجینال 15,000 تومان خرید مجموعه فیلم آموزشی پرورش بوقلمون- جدید و دارای گارانتی - اورجینال 25,000 تومان خرید بسته کامل آموزش پرورش کرم ابریشم - جدید و دارای گارانتی - اورجینال 25,000 تومان خرید مجموعه پرورش قارچ خوراکی در منزل - جدید و دارای گارانتی - اورجینال
       
       
                 
  عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
       
  آموزش کامل تمرینات پرورش اندام و بدنسازی - جدید و دارای گارانتی - اورجینال آموزش پرورش میگو - جدید و دارای گارانتی - اورجینال آموزش پرورش و تولید فلفل سبز و گوجه گلخانه ای - جدید و دارای گارانتی - اورجینال آموزش کامل تمرینات و حرکات پرورش اندام و بدنسازی DVD - جدید و دارای گارانتی - اورجینال
       

  آموزش کامل تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال

  خرید آموزش پرورش میگو/اورجینال

  اصول و مراحل کاشت، داشت و برداشت فلفل گلخانه ای

  آموزش پرورش اندام و بدنسازی
  کلیه حرکات و تمرین ها
  DVD

       
  25,000 تومان خرید آموزش کامل تمرینات پرورش اندام و بدنسازی - جدید و دارای گارانتی - اورجینال 25,000 تومان خرید آموزش پرورش میگو - جدید و دارای گارانتی - اورجینال 25,000 تومان خرید آموزش پرورش و تولید فلفل سبز و گوجه گلخانه ای - جدید و دارای گارانتی - اورجینال 25,000 تومان خرید آموزش کامل تمرینات و حرکات پرورش اندام و بدنسازی DVD - جدید و دارای گارانتی - اورجینال
       
       
                 
  عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
       
  آموزش کامل پرورش بوقلمون گوشتی به زبان فارسی - جدید و دارای گارانتی - اورجینال راهنمای کامل پرورش کبک بصورت مالتی مدیا و کاربردی - جدید و دارای گارانتی - اورجینال پرورش آلوئه ورا - داروخانه کوچک - گیاه معجزه گر - جدید و دارای گارانتی - اورجینال مجموعه کامل آموزشی پرورش زنبور عسل( یکی از مشاغل پرسود در عرصه کشاورزی) - جدید و دارای گارانتی - اورجینال
       

  آموزش کامل پرورش بوقلمون گوشتی به زبان فارسی - جدید و کامل - اورجینال

  راهنمای کامل پرورش کبک بصورت مالتی مدیا و کاربردی

  پرورش آلوئه ورا - داروخانه کوچک - گیاه معجزه گر

  مجموعه کامل آموزشی پرورش زنبور عسل( یکی از مشاغل پرسود در عرصه کشاورزی)

       
  25,000 تومان خرید آموزش کامل پرورش بوقلمون گوشتی به زبان فارسی - جدید و دارای گارانتی - اورجینال 25,000 تومان خرید راهنمای کامل پرورش کبک بصورت مالتی مدیا و کاربردی - جدید و دارای گارانتی - اورجینال 25,000 تومان خرید پرورش آلوئه ورا - داروخانه کوچک - گیاه معجزه گر - جدید و دارای گارانتی - اورجینال 25,000 تومان خرید مجموعه کامل آموزشی پرورش زنبور عسل( یکی از مشاغل پرسود در عرصه کشاورزی) - جدید و دارای گارانتی - اورجینال
       
       
                 
  عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
       
  آموزش مراحل مختلف پرورش و تولیدقارچ به شکلی کامل و آسان - جدید و دارای گارانتی - اورجینال آموزش پرورش قارج به زبان فارسی +پرورش ماهی +صدها طرح توجیهی - جدید و دارای گارانتی - اورجینال آموزش پرورش گوجه گلخانه ای )+جایزه خریداران (آموزش پرورش قارچ) - جدید و دارای گارانتی - اورجینال آموزش کامل پرورش قارچ در منزل - جدید و دارای گارانتی - اورجینال
       

  آموزش مراحل مختلف پرورش و تولیدقارچ به شکلی کامل و آسان

  همراه با گارانتی

  اصول و مراحل کاشت، داشت و برداشت گوجه گلخانه ای

  پرورش قارچ صدفی و قارچ دکمه ای در منزل با روش جدید

       
  25,000 تومان خرید آموزش مراحل مختلف پرورش و تولیدقارچ به شکلی کامل و آسان - جدید و دارای گارانتی - اورجینال 25,000 تومان خرید آموزش پرورش قارج به زبان فارسی +پرورش ماهی +صدها طرح توجیهی - جدید و دارای گارانتی - اورجینال 25,000 تومان خرید آموزش پرورش گوجه گلخانه ای )+جایزه خریداران (آموزش پرورش قارچ) - جدید و دارای گارانتی - اورجینال 25,000 تومان خرید آموزش کامل پرورش قارچ در منزل - جدید و دارای گارانتی - اورجینال
       
       
                 
  عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
       
  فیلم آموزشی پرورش مدرنیزه مرغ - جدید و دارای گارانتی - اورجینال کاملترین راهنمای پرورش پرندگان(مرغ،بوقلمون،کبک و شترمرغ) در کشور - جدید و دارای گارانتی - اورجینال آموزش پرورش قارچ به همراه آموزش آشپزی با قارچ/اورجینال 9 سی دی - جدید و دارای گارانتی سی دی آموزشی پرورش زنبور عسل - جدید و دارای گارانتی
       

  فیلم آموزشی پرورش مدرنیزه مرغ با کیفیت عالی

  بسته راهنمای کامل پرورش طیور
  گام به گام بصورت کاربردی

  آموزش ویدیویی و تصویری به همراه جزوات آموزشی

  کاملترین cdآموزشی پرورش زنبور عسل

       
  25,000 تومان خرید فیلم آموزشی پرورش مدرنیزه مرغ - جدید و دارای گارانتی - اورجینال 25,000 تومان خرید کاملترین راهنمای پرورش پرندگان(مرغ،بوقلمون،کبک و شترمرغ) در کشور - جدید و دارای گارانتی - اورجینال 25,000 تومان خرید آموزش پرورش قارچ به همراه آموزش آشپزی با قارچ/اورجینال 9 سی دی - جدید و دارای گارانتی 25,000 تومان خرید سی دی آموزشی پرورش زنبور عسل - جدید و دارای گارانتی
       
       
                 
  عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
       
  آموزش کامل و فارسی پرورش خرما - جدید و دارای گارانتی آموزش کامل پرورش بلدرچین - جدید و دارای گارانتی آموزش کامل پرورش سیب زمینی- جدید و دارای گارانتی مجموعه فیلم آموزشی پرورش و کاشت زعفران - جدید و دارای گارانتی
       

  نحوه کاشت، نگهداری و حفاظت از نخل خرما(اصول کامل باغبانی)

  **آموزش پرورش بلدرچین**

  آموزش کاشت - داشت - برداشت سیب زمینی

  مجموعه کامل نکات پرورشی و مدیریتی کشت زعفران، برداشت ، بسته بندی و ...

       
  25,000 تومان خرید آموزش کامل و فارسی پرورش خرما - جدید و دارای گارانتی 25,000 تومان خرید آموزش کامل پرورش بلدرچین - جدید و دارای گارانتی 25,000 تومان خرید آموزش کامل پرورش سیب زمینی- جدید و دارای گارانتی 25,000 تومان خرید مجموعه فیلم آموزشی پرورش و کاشت زعفران - جدید و دارای گارانتی
       
       
                 
  عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
       
  آموزش کامل فارسی پرورش زعفران و کشت کاشت و بسته بندی زعفران - جدید و دارای گارانتی پکیج کامل پرورش کپور ماهیان در استخرهای ذخیره آب کشاورزی - جدید و دارای گارانتی اصول مدیریت صنعتی پرورش گاو شیری - جدید و دارای گارانتی سی دی آموزشی پرورش گاو گوشتی - جدید و دارای گارانتی
       

  کامل ترین و جدیدترین مجموعه آموزشی کشت و برداشت و بسته بندی زعفران

  پرورش کپور ماهیان در استخرهای ذخیره آب کشاورزی
  به زبان فارسی

  فیلم آموزشی مدیریت گاوداری صنعتی

  با استفاده از این بسته شما دیگر نیازی به داشتن تجربه قبلی برای پرورش ندارید

       
  25,000 تومان خرید آموزش کامل فارسی پرورش زعفران و کشت کاشت و بسته بندی زعفران - جدید و دارای گارانتی 25,000 تومان خرید پکیج کامل پرورش کپور ماهیان در استخرهای ذخیره آب کشاورزی - جدید و دارای گارانتی 25,000 تومان خرید اصول مدیریت صنعتی پرورش گاو شیری - جدید و دارای گارانتی 25,000 تومان خرید سی دی آموزشی پرورش گاو گوشتی - جدید و دارای گارانتی
       
       
                 
  عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
       
  آموزش کامل پرورش گاو شیری - جدید و دارای گارانتی طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا - جدید و دارای گارانتی آموزش تصویری پرورش گوسفند - جدید و دارای گارانتی طرح پرورشی اردک مادر با تمام جزئیات واخذ وام بانکی - جدید و دارای گارانتی
       

  کاملترین مجموعه آموزشی گاو شیری

  آموزش در قالب سی دی و کتاب آموزشی

  مهارتی نوین و درامد زا
  مناسب برای اخذ مجوزهای لازم از مراجع و اخذ وام بانکی

  با استفاده از این بسته شما دیگر نیازی به داشتن تجربه قبلی برای پرورش ندارید

  مناسب برای
  اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری

       
  25,000 تومان خرید آموزش کامل پرورش گاو شیری - جدید و دارای گارانتی 25,000 تومان خرید طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا - جدید و دارای گارانتی 25,000 تومان خرید آموزش تصویری پرورش گوسفند - جدید و دارای گارانتی 25,000 تومان خرید طرح پرورشی اردک مادر با تمام جزئیات واخذ وام بانکی - جدید و دارای گارانتی
       
       
                 
  عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
       
  آموزش کاشت و پرورش سیب و انار شامل 2 سی دی - جدید و کامل - اورجینال آموزش پرورش مرغ تخمگذار - جدید و دارای گارانتی آموزش تصویری پرورش قارچ - جدید و دارای گارانتی آموزش مراحل مختلف پرورش و تولید به شکلی کامل و آسان - جدید و دارای گارانتی
       

  آموزش کاشت و پرورش سیب و انار

  آموزش پرورش مرغ تخمگذار - به زبان فارسی

  به صورت کاملا تصویری و از سطح مقدماتی تا پیشرفته

  آموزش مراحل مختلف پرورش و تولید به شکلی کامل و آسان

       
  25,000 تومان خرید آموزش کاشت و پرورش سیب و انار شامل 2 سی دی - جدید و کامل - اورجینال 25,000 تومان خرید آموزش پرورش مرغ تخمگذار - جدید و دارای گارانتی 25,000 تومان خرید آموزش تصویری پرورش قارچ - جدید و دارای گارانتی 20,000 تومان خرید آموزش مراحل مختلف پرورش و تولید به شکلی کامل و آسان - جدید و دارای گارانتی
       
       
                 
  عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
       
  راهنمای طرح های کشاورزی ( طرح توجیهی زراعت کوچک و طر ح خود اشتغالی پرورش قارچ ) - جدید و دارای گارانتی مجموعه طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا +آموزش تصویری پرورش قزل آلا - جدید و دارای گارانتی پرورش قارچ دکمه‌ای و صدفی و کسب درآمد/ لیبل دار اصل - جدید و دارای گارانتی آموزش پرورش قارچ خوراکی به زبان فارسی - جدید و دارای گارانتی
       

  به زبان فارسی

  همراه با گارانتی

  همراه با گارانتی

  همراه با گارانتی

       
  18,000 تومان خرید راهنمای طرح های کشاورزی ( طرح توجیهی زراعت کوچک و طر ح خود اشتغالی پرورش قارچ ) - جدید و دارای گارانتی 17,000 تومان خرید مجموعه طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا +آموزش تصویری پرورش قزل آلا - جدید و دارای گارانتی 20,000 تومان خرید پرورش قارچ دکمه‌ای و صدفی و کسب درآمد/ لیبل دار اصل - جدید و دارای گارانتی 17,000 تومان خرید آموزش پرورش قارچ خوراکی به زبان فارسی - جدید و دارای گارانتی
       
       

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  code