صرفه اقتصادی پرورش زنبور عسل | میزان تولید عسل ایران | میزان تولید عسل خالص در ایران | خرید اینترنتی

0سبد خرید فروشگاه خانه وبلاگ ما نظرات کاربران درباره ما تماس با ما قوانین و مقررات جستجو منو وبلاگ ما مکان شما: خانه / وبلاگ ما / بازار عسل / صرفه اقتصادی پرورش زنبور عسل صرفه اقتصادی پرورش زنبور عسل آذر ۲۶, ۱۳۹۵/۰ دیدگاه /در بازار عسل /توسط zoix1372 صرفه اقتصادی پرورش زنبور عسل چیست و چه نکاتی را در بر میگیرد؟ آلبرت جی کاکس معتقد است که در میان جانداران روی زمین هیچ موجودی به اندازه زنبور عسل در زمینه های مختلف به انسان سودرسانی نمی کند جالب است بدانید که کمکی که زنبورها به انسان می کنند تنها در تولید محصول خودشان نیست بلکه بسیاری از میوه ها نیز توسط زنبوران تولید می شوند به این صورت که با عمل گرده افشانی زنبور بر روی آنها میوه تولید خواهد شد و در غیر این صورت عملیات تکثیر و پرورش آنها انجام نخواهد شد.


چه میوه هایی به وسیله زنبور بهتر رشد می کنند؟ از جمله میوه ها و بذرهایی که تنها در صورتی گرده افشانی زنبور عسل به وجود می آیند می توان به موارد زیر اشاره کرد: آلبالو، گلابی، زرد آلو، سیب، گیلاس، هلو، گوجه درختی، به، آلو، بادام، خیار و تمشک میوه هایی هستند که که نیاز به گرد افشانی دارند و همینطور:پنبه، انواع شبدر، اسپرس، یونجه، کلزا، هویج، خیار، پیاز، گل آفتابگردان، خانواده کاهو، خربزه و کاهو بذرهایی هستند که محتاج به عملیات گرده افشانی هستند.


تاثیر نباتات از سودآوری پرورش زنبور عسل: به طور کلی نباتات برای رشد و نمو خود به حشرات نیاز دارند.


بنابراین خدماتی که زنبورهای عسل به انسان میدهند بسیار بیشتر از محصول اصلی خود یعنی عسل خالص می باشد.


طبق آمار گرفته شده بیش از ۴۷ درصد از محوصولات کشاورزی برای رشد و تکثیر به زنبورها وابسته هستند.


به طور کلی ارزش اقتصادی خود زنبور به نسبت ارزش عسلی که تولید می کند ۲۵ الی ۱۰۰ برابر است.


میزان کندوهای مدرنی که در ایران وجود دارند به ۱/۵ میلیون عدد می رسد و این خود حاکی از ارزش این جاندار بار ارزش در صنعت و چرخه اقتصاد است.


به طور متوسط هر کندو در سال ده کیلو گرم عسل ناب تولید می کند.


میزان تولید عسل ایران چقدر است؟ میزان تولید انگبین خالص ایران را تا ۱۶ هزار تن تخمین زده اند و  ارزش آن را تا ۴۰ میلیارد ریال میدانند.


البته این رقم تنها برای ارزش خود عسل تولید شده توسط زنبور است و اگر عملیات گرده افشانی را به آن بیافزاییم به مبلغی در حدود ۹۹۰ میلیارد ریال سود سولانه مواجه خواهیم بود.


صرفه اقتصادی پرورش زنبور در حقیقت اگر بخواهیم به صورت اقتصادی به این زمینه نگاه کنیم صرفه اقتصادی پرورش زنبور عسل تنها به پرورش زنبور محدود نمی شود.


در جوامع و کشورهایی که عسل کافی وجود دارد و تولیدات داخلی آنها جوابگوی نیازشان هست، باز هم نیاز به خود زنبور عسل به وفور حس می شود.


زیرا ممکن است بتوان خرید عسل را با استفاده از منابع مادی تامیین کرد ولی منافعی که در وجود زنبور وجود دارد را چگونه می شود به دست آورد؟به همین دلیل است که هم کشورهایی که در آنها کشاورزی وجود دارد نیاز به صنعت تولید عسل و پرورش زنبور عسل دارند و هم کشورهایی که در آنها میزان مصرف عسل بالاست.


سودآوری زنبور را مدیون پشت کار او هستیم: یکی از ویژگی های این موجودات کوچک این است که آنها به صورت غریزی به سراغ بهترین گلهای ممکن میروند و در صورتی که در گلستان های وسیعی آنها را رها کنید حق انتخاب بسیاری به آنها داده اید اما در هر زمان و شرایطی آنها تنها به سراغ بهترین ها خواهند رفت و پس از آن به سراغ نمونه های کم کیفیت تر می روند.


پس اگر پرورش عسل طبیعی به صورت درست انجام شود می توان به محصول بدست آمده اعتماد کافی را داشت زیرا این موجودات خارق العاده از غریزه خود نهایت استفاده را خواهند برد تا بهترین محصول را به وجود بیاورند.


آنها هرگز اشتباه نمی کنند و دقتی مافوق ابر کامپیوترهای انسانی دارند.


اما این به هیچ وجه به آن معنی نیست که زنبورهای شهد نشین را هر کجا که قرار دادید به بهره برداری می نشینند.


عوامل بسیاری در این رابطه وجود دارد که از جمله آنها می توان به درجه دما، گل ها، پوشش گیاهی منطقه و البته کندوها اشاره کرد.


دخالت صنعت در سودآوری زنبور: یکی از تغییراتی که در این حوزه در طول سالهای اخیر انجام شده است این است که در قدیم کندوها به صورت سنتی بودند و شکل و ظاهر آنه توسط حشره انجام می گرفت ولی امروزه با استفاده از صنعت و تکنولوژی کندوهای صنعتی وارد این جریان شده اند و علاوه بر این که در مدت زمان مورد نیاز برای ساختن کندو توسط زنبور کاسته شده است، میزان عسل تولیدی بیش از سه برابر رشد داشته و به این صورت سودی چندین برابر به تولید کنندگان و تاجران این حرفه می رساند.


البته در این روش اگرچه صرفه اقتصادی پرورش زنبور عسل بیشتر از گذشته شده است اما فرآیند طبیعی پرورش زنبور کمی با نوع طبیعی آن فاصله گرفته است.


در این مقاله کوتاه سعی شده تا شما خوانندگان عزیز را تا حدودی با فواید زنبور و میزان اهمیت زنبورها مخصوصا آنهایی که عملیات گرده افشانی را به عهده دارند، آشنا کنیم و این نکته را به شما یاد آور شویم که موجوداتی به این کوچکی تا چه حد در سلامت، تغذیه و زندگی ما تاثیر دارند.


برچسب ها: سودآوری پرورش زنبور, سودآوری پرورش زنبور عسل, صرفه اقتصادی پرورش زنبور عسل, صنعت تولید عسل, میزان تولید انگبین خالص ایران اشتراک این مطلب اشتراک در Facebook اشتراک در Twitter به اشتراک گذاری در گوگل+ اشتراک در Pinterest اشتراک در Linkedin اشتراک در Tumblr اشتراک در Vk اشتراک در Reddit اشتراک با ایمیل http://honeysell.


ir/wp-content/uploads/2016/12/sarfe-eghtesadi-2.


jpg 450 600 zoix1372 http://honeysell.


ir/wp-content/uploads/2017/05/logo-300x96.


jpg zoix13722016-12-17 00:00:332017-10-19 18:50:59صرفه اقتصادی پرورش زنبور عسل 0 پاسخ دیدگاه خود را ثبت کنید تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟ در گفتگو ها شرکت کنید.


دیدگاهتان را بنویسید لغو پاسخ نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه نام * ایمیل * وبسایت ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


جست و جوی مطالب آخرین نوشته ها درمان سینوزیت با عسل مرداد ۳۱, ۱۳۹۶ ماسک صورت با عسل مرداد ۳۰, ۱۳۹۶ درمان عفونت رحم با عسل مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ آبلیمو و عسل مرداد ۹, ۱۳۹۶ تاثیر عسل بر قند خون مرداد ۸, ۱۳۹۶ برای خرید ظرف عسل ریز کلیک کنید جدیدترین مطالب درمان سینوزیت با عسل مرداد ۳۱, ۱۳۹۶ ماسک صورت با عسل مرداد ۳۰, ۱۳۹۶ درمان عفونت رحم با عسل مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ آبلیمو و عسل مرداد ۹, ۱۳۹۶ تاثیر عسل بر قند خون مرداد ۸, ۱۳۹۶ درمان شقاق مقعدی با عسل مرداد ۳, ۱۳۹۶ درمان درد معده با عسل مرداد ۱, ۱۳۹۶ لوگوی ساماندهی اینستاگرام نمایش مشخصات عمومی داده نامعتبر داد.


مرا دنبال کنید هانی سل فعالیت ما از سال از سال 1345 آغاز شد و خوشحالیم که با گذشت بیش از نیم قرن همچنان افتخار خدمت رسانی به هموطنان عزیزمان را داریم شماره تماس برای دریافت مشاوره، خرید و کسب اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید 09364098889 همه حقوق متعلق به honeysell.


ir می باشد Twitter Facebook Gplus Instagram Mail عسل گون عسل آویشن عسل کوهی عسل وحشی عسل چند گیاه عسل سیاه دانه عسل سدر سابقه زنبورداری در ایران رفتن به بالا

:: Article source ::

http://honeysell.ir/sarfe-eghtesadi-parvaresh-zanboor/